• 99/04/11 - 13:26
  • 1020
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه
رییس اورژانس تهران تشریح کرد:

اعلام آخرین وضعیت مصدومان و فوتی های حادثه حریق کلینیک سینا اطهر

رییس اورژانس تهران ضمن تشریح آخرین وضعیت مصدومان و فوتی ‌های حادثه حریق کلینیک سینا اطهر، از بستری و پیگیری وضعیت ۹ مصدوم در بیمارستان، خبر داد.

به گزارش وبدا، دکتر پیمان صابریان، در نشست خبری که در استودیوسلامت وزارت بهداشت و به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، درخصوص جزییات حادثه حریق شب گذشته کلینیک سینا اطهر، اظهار کرد: در اورژانس تهران به محض اینکه از حادثه انفجار مطلع شدیم، بلافاصله تیم‌ های عملیاتی در صحنه حاضر شدند. در این زمینه، 2 دستگاه اتوبوس آمبولانس، ۱۲ دستگاه آمبولانس و دو دستگاه موتورلانس به محل اعزام شدند. در مجموع ۱۸ تیم عملیات ویژه اورژانس علاوه بر اینکه صحنه را برای ارائه خدمات رهاسازی و انتقال مصدومین ایمن کردند، از حوادث ناگوار نیز جلوگیری کردند.

وی گفت: متاسفانه ۱۸ نفر در صحنه حادثه جان باختند. یک نفر نیز در حین CPR در بیمارستان جان خود را از دست داد. ۱۵ مصدوم سرپایی نیز خدمات سرپایی و در صحنه را دریافت کردند و ترخیص شدند. ۹ نفر نیز به بیمارستان منتقل شدند که طی پیگیری ‌ها حال تمام این ۹ نفر در شرایط پایدار و مناسبی است.

رییس اورژانس تهران عنوان کرد: علت این حادثه در دست بررسی است و باید نتیجه کارشناسی اعلام شود. این ساختمان یک مرکز درمانی و دی کلینیکی بوده که خدمات تصویربرداری، آزمایشگاه و خدمات جراحی محدود ارائه می‌ کرده و متاسفانه دچار انفجار و حریق شد.

وی گفت: خوشبختانه در جریان حریق شب گذشته با همکاری آتش نشانی، پدافند غیرعامل وزارت بهداشت و نیروهای امنیتی و انتظامی، از انتشار و انفجار گاز هلیوم که می‌ توانست اتفاق بدی را رقم زند، جلوگیری شد.

دکتر صابریان ادامه داد: در حادثه شب گذشته، اغلب افرادی که دچار حادثه شدند، افرادی بودند که در ساختمان دچار انفجار حضور داشتند و خوشبختانه برای عابران و همسایه‌ ها اتفاق خاصی نیفتاده است.

ضرورت نظرسنجی از اورژانس در زمینه ساخت ساختمان مراکز درمانی

رییس اورژانس تهران درخصوص ایمنی مراکز درمانی و توصیه اورژانس در این زمینه، گفت: درخواست ما همواره این بوده که در ساخت ساختمان ‌ها و ارائه مجوزهای درمانی به مراکز درمانی و تصویربرداری در سطح کشور، از نظر ایمنی و اینکه بتوانیم خدمات خوبی به آن لوکیشن ارائه کنیم، از ما نظرسنجی شود، اما تاکنون این اتفاق نیفتاده است.

افزایش پایگاه های اورژانس در تهران

وی افزود: ما با افزایش تعداد پایگاه‌ ها در تهران تلاش می‌ کنیم که بتوانیم خدمات را با سرعت و سهولت بیشتر و کیفیت بالاتری ارائه کنیم، اما به هرحال بسیاری از ساختمان‌ ها در شهر تهران از نظر ایمنی شرایط لازم را ندارند و همین موضوع باعث می ‌شود که اینگونه حوادث بیشتر رخ دهد و ما هم در ارائه خدمات با مشکلات بیشتری مواجه شویم.

اختصاص 50 دستگاه آمبولانس برای خدمات رسانی به بیماران کرونا

دکتر صابریان درخصوص خدمات رسانی در زمینه کرونا، بیان کرد: با توجه به افزایش تعداد مبتلایان به کرونا، کماکان 50 دستگاه آمبولانس مخصوص حمل بیماران کرونایی داریم که هم در منزل به این بیماران خدمات ارائه داده و هم اینکه این بیماران را در صورت لزوم به بیمارستان ها انتقال می دهند.

وی با بیان اینکه در موضوع کرونا، خدمات اورژانس در حد مطلوب بوده است، ادامه داد: تعداد ماموریت های اورژانس زیاد است و نیازمند لوازم اضافی هستیم که منجر به افزایش هزینه های اورژانس می شود. نیروهای اورژانس در موضوع کرونا، به صورت 24 ساعته خدمات رسانی می کنند./207

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 210174
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *