• 98/06/25 - 09:42
  • 20
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
وزیر بهداشت در گفت و گو با ایرنا:

امیدواریم مشکل بدهی های تامین اجتماعی به وزارت بهداشت تا پایان شهریور حل و فصل شود


وزیر بهداشت گفت: در زمینه بدهی های تامین اجتماعی با دکتر سالاری مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی جلسه هایی برگزار کردیم تا این بدهی ها تعیین تکلیف شوند. قرار است بخشی از این بدهی ها از محل فروش سهام تسویه شود. تلاش می کنیم و امیدواریم تا قبل از پایان شهریور مشکل بدهی های تامین اجتماعی حل شود.

به گزارش وبدا، دکتر سعید نمکی در گفت و گو ایرنا، درباره بدهی های تامین اجتماعی به وزارت بهداشت افزود: دانشگاه های علوم پزشکی در این زمینه محق هستند، زیرا هزینه خدماتی که بعضا از یک سال و نیم قبل ارائه شده را هنوز دریافت نکرده اند. به هر حال فشار بودجه بر دانشگاه های علوم پزشکی به علت کمبود نقدینگی و مشکلات خزانه، وجود دارد و دانشگاه ها نمی توانند خدمات را رایگان ارائه کنند و حتی بعد از یک سال و نیم نتوانند هزینه آن دریافت کنند.

وی ادامه داد: در حال حاضر شرکت های پخش دارو برای تهیه دارو از دانشگاه های علوم پزشکی پول نقد درخواست می کنند. این شرایط دشوار برای دانشگاه های علوم پزشکی وجود دارد، اما به رغم همه اینها همچنان تلاش می کنیم که خدمات رسانی دچار مشکل نشود.

دکتر نمکی بیان کرد: آخرین میزان بدهی های سازمان تامین اجتماعی به وزارت بهداشت حدود 9 هزار میلیارد تومان است و حتی برخی دانشگاه های علوم پزشکی حدود 17 یا 18 ماه از سازمان تامین اجتماعی طلب دارند.

  • گروه خبری : آخرین اخبار
  • کد خبر : 195031
کلمات کلیدی