• 1400/03/26 - 08:17
  • 184
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
در سفر معاون درمان وزارت بهداشت به استان چهارمحال و بختیاری انجام شد؛

بازدید از مراکز درمانی و پروژه های سلامت محور شهرستان های لردگان و خانمیرزا

معاون درمان وزارت بهداشت در سفر به استان چهارمحال و بختیاری، از مراکز درمانی و پروژه های سلامت محور شهرستان های لردگان و خانمیرزا بازدید کرده و بر لزوم توسعه اورژانس جاده ای در شهرستان لردگان و شهرستان تازه تاسیس خانمیرزا، تاکید کرد.

 
 
 به گزارش وبدا، دکتر قاسم جان بابایی، در سفر به استان چهارمحال و بختیاری و با حضور در شهرستان لردگان، از مرکز خدمات جامع سلامت شبانه روزی آلونی از توابع شهرستان خانمیرزا، بازدید کرد. وی همچنین، به منظور ارزیابی نحوه ارائه خدمات به مراجعین و بررسی مشکلات حوزه بهداشت و درمان، از زمین اهدایی خیّرین جهت احداث مرکز اورژانس پیش بیمارستانی در شهرستان خانمیرزا، نیز بازدید کرد.
 
معاون درمان وزارت بهداشت در ادامه، به همراه دکتر طالبیان، مشاور اجرایی این معاونت، از بخش های ICU کرونا، CCU، جراحی زنان، اورژانس، اتاق عمل و ساختمان در حال احداث MRI بیمارستان شهدا در لردگان در راستای بازدید از مراکز درمانی شهرستان و اطلاع از وضعیت کنترل شیوع بیماری کووید 19، بازدید کرد.
 
تشریح مشکلات حوزه سلامت شهرستان های لردگان و خانمیرزا
 
همچنین در جلسه ای مشترک با حضور نماینده مردم شهرستانهای لردگان و خانمیرزا در مجلس شورای اسلامی، رییس، معاونین درمان و توسعه و جمعی از مدیران دانشگاه علوم پزشکی استان، مشکلات حوزه سلامت شهرستان لردگان و شهرستان نوپای خانمیرزا بیان شده و کمبودها و نارسایی های بیمارستان شهدا نیز مورد بررسی قرار گرفت و برنامه های آتی و در دست اقدام این بیمارستان تشریح شد. دکتر جان بابایی در این جلسه، بر لزوم توسعه اورژانس جاده ای بر اساس استانداردهای تعریف شده در شهرستان لردگان و شهرستان تازه تاسیس خانمیرزا تاکید کرد.
 
دسترسی به خدمات بهداشتی و درمان، از نیازهای جدی و واقعی مردم
 
وی، در ادامه دسترسی به خدمات بهداشتی و درمان را از نیازهای جدی و واقعی مردم برشمرد و با اشاره به عدم برخورداری مرکز بهداشتی و درمانی شهرستان لردگان از امکانات و فضای فیزیکی مناسب علیرغم دسترسی مناسب مردم به این مرکز، از تجهیز آن به ویژه تامین تجهیزات آزمایشگاهی و رادیولوژی به منظور تسهیل دسترسی مردم به این خدمت خبر داد.
 
احداث بیمارستان در شهرستان خانمیرزا
 
دکتر جان بابایی در ادامه با اشاره به اختصاص زمین از سوی خیّرین در موقعیت مکانی مناسب از مساعدت وزارت بهداشت برای احداث بیمارستانی در شهرستان خانمیرزا خبر داد.
 
صدور دستور جهت تخصیص تجهیزات مورد نیاز بیمارستان ولی عصر (عج) بروجن 
 
گفتنی است، دیدار با رییس بیمارستان ولی عصر (عج) بروجن و صدور دستور جهت تخصیص تجهیزات مورد نیاز برای این مرکز از دیگر برنامه های روز اول سفر کاری دکتر جان بابایی به استان چهارمحال و بختیاری بود.
 
تخصیص تجهیزات مورد نیاز مراکز درمانی شهرکرد و فارسان
 
براساس این گزارش، در دومین روز از حضور معاون درمان وزارت بهداشت در استان چهارمحال و بختیاری، وی در جلسه ای مشترک با روسای مراکز آموزشی و درمانی آیت الله کاشانی و هاجر (س) شهرکرد و سید الشهداء فارسان، دستور تخصیص تجهیزات مورد نیاز برای مراکز مذکور را صادر کرد.
  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 229112
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *