• 99/01/19 - 09:00
  • 316
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
فوق تخصص غدد و متابولیسم بیمارستان دکتر مسیح دانشوری:

بیماران دیابتی بیش از سایرین در معرض ابتلا به کرونا هستند

دکتر واشقانی، فوق تخصص غدد و متابولیسم، به افرادی که از دیابت رنج می برند، هشدار داد که در مواجه با کرونا بیشتر احتیاط کنند.

 
به گزارش وبدا، دکتر واشقانی، فوق تخصص غدد و متابولیسم بیمارستان دکتر مسیح دانشوری، با اشاره به اینکه بیماران مبتلا به دیابت از جمله گروههای در معرض خطر ابتلا به بیماری کرونا هستند، تصریح کرد: افراد دیابتی باید بیشتر از سایرین مراقب سلامتی خود باشند.
 
وی با اشاره به اینکه بیماری دیابت با سیستم ایمنی بدن در ارتباط است، اظهار کرد: افرادی که از بیماری دیابت رنج می برند، بیش از سایرین توصیه ها را در مقابل کرونا جدی بگیرند. متاسفانه شدت عوارض بیماری کرونا در افراد دیابتی به مراتب بیشتر از سایرین است.
 
عضو هیئت علمی دانشگاه با بیان این که مرگ و میر در بیماران دیابتی بیشتر از افراد عادی است گفت: افراد مبتلا به دیابت تا جایی که ممکن است باید سعی کنند خود را در معرض ابتلا به بیماری قرار ندهند و از  تردد در سطح و شهر و ارتباط با افراد مشکوک و یا آلوده به ویروس کووید ۱۹پرهیز کنند.
 
دکتر واشقانی کنترل دیابت و مصرف به موقع دارو ها توسط مبتلایان به دیابت را دومین راهکار موثر برای مقابله با ویروس کرونا ذکر کرد.
 
فوق تخصص غدد و‌متابولیسم دانشگاه گفت: افراد دیابتی باید مراقبت هایی که برای کنترل قند و فشار خون نیز لازم است را به صورت مداوم انجام دهند.
 
به گفته عضو هیت علمی دانشگاه افرادی که قند خون خود را کنترل می کنند در معرض خطرات کمتری در مواجه با ویروس کرونا هستند.
 
وی در ادامه به افراد مبتلا به دیابتی که در مقابل استفاده از انسولین مقاومت می کنند نیز توصیه کرد: در صورت صلاحدید پزشک تزریق انسولین به صورت موقتی به هیچ عنوان وابستگی ایجاد نمی کند و پس ازخاتمه یافتن این بحران مبتلایان به دیابت می توانند رژیم های سابق خود را رعایت کنند.
 
دکتر واشقانی در پایان گفت: افراد دیابتی همانند سایر افراد جامعه توصیه ها را بیش از  پیش جدی بگیرند و‌ مراقب سلامت خود خصوصا در روزهای شیوع اپیدمی کرونا باشند.

  • گروه خبری : آخرین اخبار
  • کد خبر : 205909
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *