• 99/04/22 - 10:17
  • 187
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
از سوی مدیرکل دفتر ارتقای سلامت وزارت بهداشت صورت گرفت؛

تشریح عملکرد دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در حوزه پرستاری

مدیرکل دفتر ارتقای سلامت وزارت بهداشت ، عملکرد دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در حوزه پرستاری را مورد بررسی و ارزیابی قرارداد.

به گزارش وبدا، دکتر مریم رسولی در نشست یکروزه که به دعوت معاونت حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت و مشارکت نمایندگان معاونت های وزارت متبوع به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با هدف ارزیابی عملکرد، حمایت از تلاش‌های ارزشمند انجام شده و انعکاس نتایج ارزیابی‌ها در قالب گزارشی جامع به وزیر بهداشت انجام شد، گفت: یکی از محورهای مهم ارزیابی، بررسی کيفيت خدمات پرستاری بود که شاخص هایی نظیر وجود واحد آموزش به بیمار  و واحد مراقبت در منزل در مراکز درمانی دانشگاهی،  رضايتمندی بيماران يا خانواده آنها از خدمات پرستاری و رعايت حداقل متوسط کشوري نسبت کل کادر پرستاري به تختهاي موجود مورد ارزیابی قرار گرفت که  حوزه مدیریت پرستاری این دانشگاه در وضعیت مطلوبی قرار داشت.

وی افزود: محور دیگری که بررسی شد جایگاه مدیریت پرستاری در دانشگاه بود که عضويت مدير پرستاری در کمیته توزیع کارانه، کمیسیون ماده 20،  عضویت در  هيات رييسه دانشگاه، انتصاب مدير پرستاری با ابلاغ رياست دانشگاه از نقاط قوت در این محور بود.

مدیر کل دفتر ارتقای سلامت معاونت پرستاری وزارت بهداشت ادامه داد: محور هماهنگی آموزش و بالین با شاخص ها، وجود اعضاي هيات علمی پرستاری مستقر در بالین، طرح اینترشیپ دانشجویان سال آخر پرستاری، برخورداری دانشجویان پرستاری از امکانات بیمارستان ( پاویون، رختکن، کتابخانه،، اینترنت، کلاس درس و  ...) ارزیابی شد که این دانشگاه  به لحاظ این شاخص  در بین دانشگاههای کشور جزو دانشگاههای پیشرو محسوب می شود.
محور مهم دیگر، بررسی جذب و نگهداشت نيروي پرستاری درجهت ارائه خدمات عادلانه، در دسترس و با کيفيت به مردم با در نظر گرفتن اعطاي تسهيلات جهت ماداران داراي فرزندان زير 5  سال در ساعات غير متعارف (ساعت شير) و وجود مهد کودک در ساعات غير متعارف بود که باید در زمینه ایجاد تسهیلات برای گروه پرستاری تلاش بیشتری صورت گیرد.

در این نشست یک روزه، معاونین دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و نمایندگان معاونت های وزارت بهداشت به ارائه گزارش‌عملکرد و نظرات خود و بحث و بررسی پیرامون نقاط قوت و نحوه مدیریت چالش‌ها پرداختند.

  • گروه خبری : آخرین اخبار
  • کد خبر : 210631
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *