• 99/03/12 - 11:33
  • 980
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
در نشست معاون پرستاری وزارت بهداشت با هیات رییسه دانشگاه جندی شاپور اهواز انجام شد؛

تصویب چند طرح با پیشنهاد معاون پرستاری وزارت بهداشت

در نشست معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز چند طرح با پیشنهاد معاون پرستاری وزارت بهداشت مصوب شد.

به گزارش وبدا،  دکتر مریم حضرتی معاون پرستاری وزارت بهداشت با اشاره به فعالیتهای شبانه روزی کادر پرستاری از اقدامات دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در راستای مبارزه با ویروس کرونا، غربالگری و درمان قدردانی کرد.

 وی افزود: انتظار می رود پرستارانی که در شرایط  بحرانی نقش خود را به خوبی ایفا می کنند، معوقات کارانه و اضافه کار شان تسویه شده و به معیشت آنها توجه جدی شود.

 معاون پرستاری وزارت بهداشت همچنین با تاکید بر نقش نیروی انسانی پرستاری در شرایط  کرونا، گفت: خوشبختانه با تلاش مسئولین دانشگاه علوم پزشکی اهواز؛ ۶٠ نیروی پرستار و ۴٠ کمک پرستار در این مدت جذب شده اند.

در ابتدای این نشست سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گزارشی از آخرین اقدامات صورت گرفته در دانشگاه در زمینه پیشگیری و درمان بیماری کووید ۱۹ ارائه داد و همچنین در ادامه جلسه معاون درمان و مدیر دفتر پرستاری دانشگاه  نیز گزارشی از آخرین اهم فعالیتهای حوزه درمان و جامعه پرستاری در بحران کرونا در واحدهای زیر مجموعه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز ارائه دادند و سایر اعضای هیات رییسه  نیز نقطه نظرات خود را بیان کردند.

گفتنی است با پیشنهاد معاون پرستاری وزات بهداشت چند طرح به شرح زیر مصوب شد:
پاویون های پرستاری مورد بازدید قرار گرفته و کمبود ها و نواقص با همکاری معاونت توسعه دانشگاه برطرف شود.
موضوع پیشنهاد ردیف سوپروایزر کنترل عفونت به کارشناس پرستاری کنترل عفونت با نظر موافق به هیات امنای دانشگاه برای تصویب ارایه  شود.
طرح اینترشیپی در بیمارستان های رازی و سینا با حضور دانشجویان داوطلب پرستاری سال آخر اجرایی شود و اعضای هیات علمی بالینی دانشکده پرستاری و مامایی نیز بر فعالیت این دانشجویان نظارت داشته باشند و حق الزحمه دانشجویان اینترشیب در کمیته دانشگاهی ستاد کرونا مصوب و اجرایی شود./۲۰۵

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار کرونا ویروس,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 208878

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *