• 99/08/06 - 13:07
  • 104
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
رییس سازمان اورژانس کشور خبر داد:

تقویت نظارت بر آمبولانس های خصوصی

رییس سازمان اورژانس کشور گفت: در چند سال گذشته که نظارت ها در حوزه اورژانس تقویت شده، شرایط جابجایی بیماران خیلی بهتر شده و در سالهای گذشته، خیلی از آمبولانس ها در بخش خصوصی تخلف می کردند اما در شرایط کنونی، این تخلف ها خیلی کمتر شده است.

دکتر پیرحسین کولیوند در گفتگو با خبرنگار وبدا، اظهار داشت: وقتی بیماران با آمبولانس ها چه دولتی و چه خصوصی جابجا می شوند، یعنی بیماران شرایط خاصی دارند و در این شرایط اگر نیاز به علائم هشدار دهنده باشد، این کار انجام می شود اما اگر استفاده نابجا شود، کار نادرستی است.

وی افزود: با تقویت نظارت ها بر خدمات آمبولانس های خصوصی، حتی یکی دو مرکز و مجموعه را به دلیل تخلفات، پلمپ کردیم اما خوشبختانه سطح استانداردها و استفاده از نیرو و تجهیزات در آمبولانس های خصوصی خیلی بالاتر رفته و نیاز به حمایت دارند.

رییس سازمان اورژانس کشور یادآور شد: از سه هزار نفری که در سال گذشته به استخدام وزارت بهداشت در آمدند، 500 نفر مربوط به سازمان اورژانس بود و از 7 هزار نفر دیگر نیز تعداد قابل توجهی نیرو به سازمان اورژانس اختصاص دارد. به طور مفصل با معاونت توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت و همچنین سازمان مدیریت و برنامه ریزی مذاکره کرده ایم که بتوانیم نیروهای بیشتری را برای اورژانس جذب کنیم چون با کمبود نیرو روبرو هستیم.

دکتر کولیوند خاطرنشان کرد: برآورد ما از کمبود نیرو در سازمان اورژانس حدود 20 هزار نفر است و برای راه اندازی پایگاه های جدید اورژانس نیز نیاز به جذب و استخدام نیرو در اورژانس داریم./206

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار کرونا ویروس,اخبار موقت
  • کد خبر : 217069

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *