• 99/11/08 - 14:04
  • 165
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
عضو هیات ‌انتخاب جشنواره ملی فیلم کوتاه «مهر سلامت»:

جشنواره ملی فیلم کوتاه مهر سلامت مبلغ فرهنگ خیر در حوزه سلامت است

عضو هیات ‌انتخاب جشنواره ملی فیلم کوتاه «مهر سلامت»، جشنواره ملی فیلم کوتاه «مهر سلامت» را مبلغ فرهنگ خیر در حوزه سلامت دانست و یادآور شد: این جشنواره به دلیل محورهای با اهمیتی که دارد، می‌ تواند با برنامه‌ ریزی دقیق چشم ‌انداز بین ‌المللی ترسیم کند و در آینده ‌ای نزدیک در قالب جشنواره ‌ای بین ‌المللی برگزار شود.

 
 
به گزارش وبدا، حسن نقاشی، مستندساز، پژوهشگر سینما و عضو هیئت ‌انتخاب جشنواره ملی فیلم کوتاه «مهر سلامت»، با اشاره به لزوم برگزاری جشنواره‌ های موضوعی، بیان کرد: با توجه به نقش مهمی که سینما در فرهنگسازی دارد، برگزاری جشنواره ‌های موضوعی در حوزه فیلم و مستند یک ضرورت است، اما اساسا برگزاری این قبیل جشنواره‌ ها با آزمون و خطا همراه است و بعضا به دلیل عدم تولید اثر با محورهایی مد نظر، بسیاری از این جشنواره‌ها بعد از مدتی متوقف شده و دیگر برگزار نمی ‌شوند.
 
نقاشی ادامه داد: در این شرایط برخی از جشنواره‌ ها سفارش فیلم را در دستورکار خود قرار می ‌دهند؛ در واقع جشنواره برای بقا و ادامه حیات به سمت تولیدات تصنعی حرکت می‌ کند که این موضوع تبعا سبب تنزل کیفیت جشنواره خواهد شد.
 
عضو هیات ‌انتخاب جشنواره ملی فیلم کوتاه «مهر سلامت»، اعمال استانداردهای کیفی را یکی دیگر از رموز ماندگاری جشنواره‌ ها دانست و گفت: برگزاری جشنواره‌ ها با استاندارهای کیفی دو مزیت عمده دارد، اول اینکه شرکت ‌کنندگان تلاش می‌ کنند آثار درخوری را به دبیرخانه ارسال کنند و دوم اینکه انطباق معنایی و همگرایی مفهومی با جشنواره را در دستور کار خود قرار می دهند.
 
وی با بیان اینکه حوزه «سلامت» یکی از موضوعات عام جوامع انسانی است، برگزاری جشنواره ملی فیلم کوتاه «مهر سلامت» را اقدامی ضروری توصیف و اظهار کرد: بهره ‌مندی از موضوعات اجتماعی سبب مانایی جشنواره ‌ها می‌ شود، چراکه در این موارد نیازی به تولیدات تصنعی نیست و موضوعات و محورهای مدنظر جشنواره از دغدغه‌ های فیلمسازان و مستندسازان است. 
 
وی با اشاره به تعریف گسترده «سلامت» و تاثیر غیرقابل انکار نیات خیر در این حوزه تصریح کرد: جشنواره «مهر سلامت» در موضوع بهداشت و سلامت خلاصه نمی شود، ارائه تعریف دقیق از «مهر سلامت» و گسترش دامنه آن از بهداشت و سلامت جسمی به مسائل روحی، روانی و آسیب‌ های اجتماعی و فرهنگسازی در بحث امور خیریه در حوزه سلامت، امری ضروری است که پویایی جشنواره و تحقق اهداف آن را در پی دارد.
 
نقاشی، جشنواره ملی فیلم کوتاه «مهر سلامت» را مبلغ فرهنگ خیر در حوزه سلامت دانست و یادآور شد: این جشنواره به دلیل محورهای با اهمیتی که دارد، می ‌تواند با برنامه ‌ریزی دقیق چشم ‌انداز بین‌ المللی ترسیم کند و در آینده ‌ای نزدیک در قالب جشنواره ‌ای بین ‌المللی برگزار شود.
 
وی یکی از عوامل موفقیت جشنواره ملی فیلم کوتاه «مهر سلامت» را حضور خیّرین دانست و خاطرنشان کرد: برگزاری جشنواره با استفاده از ظرفیت ‌های خیّرین، اقدامی شریف است، چراکه حوزه فرهنگ مهمترین حوزه برای توسعه و تعالی جوامع است و تنها سرزمینی می ‌تواند به پیشرفت برسد که در حوزه فرهنگ و هنر سرمایه‌ گذاری بالایی داشته باشد.
 
وی در پایان ایجاد امکان نمایش آثار منتخب جشنواره ملی فیلم کوتاه «مهر سلامت» در شبکه ‌ها تلویزیونی را اقدامی ضروری در نهادینه ‌کردن سلامت در جامعه برشمرد.
  • گروه خبری : آخرین اخبار
  • کد خبر : 222359
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *