• 99/09/09 - 11:27
  • 386
  • زمان مطالعه : کمتر از یک دقیقه
مدیرعامل سازمان انتقال خون کشور:

رزرو یا مصرف خون در سزارین های غیراورژانسی تخلف است

مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران گفت: در صورت رزرو یا مصرف خون در سزارین های غیراورژانسی مطابق آیین نامه فعالیت بانک خون بیمارستانی با مرکز درمانی برخورد خواهد شد.

 
 
 
به گزارش وبدا، دکتر پیمان عشقی، با ارسال نامه ای به مدیران کل ادارات انتقال خون سراسر کشور با استناد به ماده 12 اساسنامه سازمان انتقال خون ایران ضمن یادآوری ضرورت بازدیدهای دوره ای منظم از بیمارستان های سراسر کشور، بازدید ویژه و سرزده و تصادفی مدیران کل را از بیمارستان ها به ویژه بیمارستان های خصوصی در تاریخ 9 آذرماه، خواستار شد.
 
مدیرعامل سازمان انتقال خون کشور افزود: این بازدیدها با هدف جلوگیری از هرگونه رزرو و یا مصرف خون در اعمال سزارین الکتیو (غیراورژانسی) صورت می گیرد و چنانچه مرکز درمانی درخواستی ازاین قبیل را به ثبت رسانده باشد، گزارش به معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی استان ارسال و مجازات مصوب که جلوگیری از ادامه فعالیت بانک خون بیمارستان است اعمال می شود.
 
گفتنی است، براساس ماده 12 اساسنامه سازمان انتقال خون ایران، در صورت عدم رعایت مفاد آیین نامه بانک خون بیمارستانی از طرف مؤسسات درمانی و بهداشتی سازمان انتقال خون باید بلافاصله از ادامه فعالیت واحد‌ متخلف مربوطه جلوگیری کرده و مراتب را به مراجع ذی صلاح قانونی اعلام کنند.
  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 218937
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *