• 99/04/14 - 10:29
  • 238
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد:

هموطنان از انجام سفرهای غیر ضروری به مشهد مقدس اجتناب کنند

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به افزایش آمار بیماران بستری و سرپایی مبتلا به کووید-۱۹ در شهر مشهد از تمامی هموطنان خواست از انجام سفرهای غیر ضروری به مقصد این شهر خودداری کنند.


به گزارش وبدا، دکتر سید محمد حسین بحرینی با بیان این مطلب افزود: در حال حاضر مشهد از نظر تعداد بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در وضعیت قرمز قرار دارد و بهترین راهکار برای جلوگیری از افزایش تعداد بیماران رعایت بهداشت فردی، اصول فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و اجتناب از سفرهای غیر ضروری است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تعداد بیماران بستری مبتلا به کووید -۱۹ در مراکز زیر پوشش این دانشگاه در مقایسه با مدت مشابه ماه گذشته دو برابر افزایش یافته است، خاطر نشان کرد: تعداد بیماران بستری در بخش های مراقبت های ویژه نیز ۵۰ درصد رشد یافته و ادامه این روند نگران کننده است.

دکتر بحرینی با اشاره به اینکه در مرحله نخست شیوع این ویروس، بیمارستان ۶۱۰ تختخوابی امام رضا(ع) که یکی از بهترین و مجهزترین مراکز درمانی دانشگاه محسوب می شود به امر پذیرش و بستری بیماران کووید-۱۹ اختصاص یافت که پس از کاهش آمار از این حالت خارج شده بود، اظهار کرد: با توجه به افزایش مجدد تعداد بیماران مبتلا این مرکز درمانی به طور مجدد به بستری و درمان بیماران کووید-۱۹ اختصاص یافته است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: دوران اوج نخست کرونا در استان خراسان رضوی با همت همه مسئولان و مردم و به فرماندهی استاندار خراسان رضوی به خوبی سپری شد و امیدواریم که با رعایت اصول بهداشتی مرحله اوج دوم نیز با موفقیت پشت سر گذاشته شود.

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار کرونا ویروس
  • کد خبر : 210257

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *