• 99/06/23 - 13:03
  • 853
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
وزیر بهداشت در آیین بازگشایی دانشگاه ها:

همکاران ما ۷ ماه است که بی وقفه در کنار مردم حضور دارند

وزیر بهداشت گفت: امروز گرچه به شکل نمادین روز بازگشایی دانشگاه ها است اما همکاران ما در سراسر دانشگاه ها از رییس دانشگاه تا اساتید، رزیدنت، انترن و دانشجویان در رشته های مختلف از جمله علوم آزمایشگاهی، مامایی و رشته های بهداشت ۷ ماه است که همواره و بی وقفه در کنار مردم و برای مدیریت کرونا،حضور فعال دارند.

به گزارش وبدا، دکتر سعید نمکی در آیین بازگشایی دانشگاه ها، موسسات و مراکز آموزش عالی  در تالار علامه امینی دانشگاه تهران که با حضور مجازی رییس جمهور برگزار شد، اظهار داشت: رییس جمهور همواره مشتاقانه می خواست که در جمع فرهیختگان دانشگاهی حضور داشته باشد اما فشار ما بر اجرای پروتکل ها به خصوص مقامات تراز اول نظام جمهوری اسلامی ایران باعث شد که وی حضور نداشته باشد و از مقام معظم رهبری، روسای قوا به ویژه رییس جمهور که توصیه همکاران ما در رعایت پروتکل ها را مورد توجه دارند، قدردانی می کنیم.

وی افزود: به روح بلند همه افرادی که در مقابله با کرونا از دست دادیم، درود می فرستم. در ایامی که دانشگاه ها تعطیل بودند، مسن ترین و متبحرترین اساتید رشته های علوم پزشکی از جمله دکتر نادری با سابقه دو هزار و ۵۰۰ پیوند عضو، با وجود فشار و توصیه های ما، پروانه وار دل بر آتش زدند تا رزیدنت ها و اساتید جوان تر، جرات کنند و دل به آتش بزنند.

وزیر بهداشت یادآور شد: در این ایام هیچ رییس دانشگاه علوم پزشکی در کشور نبود که یک روز بتواند با خانواده اش در روز تعطیل، ناهار بخورد. افتخار بزرگ و حماسه ای که آفریده شد مدیون ایثار، تلاش و درگذشتگی این عزیزان بود و این شد که توانستیم با امکانات اندک در سال سخت و در شرایط تحریم و مضایق اقتصادی حماسه ای خلق کنیم که در دنیا زبانزد عام و خاص شویم حتی دشمنان ما هم اذعان کردند که در ایران، بیماری پشت درب هیچ بیمارستانی سرگردان نشد و هیچ کس به دلیل کم بضاعتی اقتصادی در بیمارستانها با عدم پذیرش روبرو نشد.

دکتر نمکی خاطرنشان کرد: گرچه به عنوان وزیر همواره داغ سوزان از دست دادن بزرگان هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی را بر سینه خواهم داشت اما دانشجویان ما روزی که روپوش سفید می پوشند گویا لباس احرام می پوشند تا به کعبه عشق بروند و دور بیماران شان طواف کنند. آنها می آیند تا جان بفروشند و رنج و محنت بخرند.

وی اظهار داشت: امروز خوشحالم در این نشست نمادین، دانشگاه های غیر علوم پزشکی در کشور بازگشایی می شوند از اساتید مجرب رشته هایی که می توانند در این عرصه به ما کمک کنند، بهره خواهیم گرفت. در زمینه کروناجنبه های روانپزشکی به جای خود اما امیدواریم که در جنبه های روانشناسی، علوم اجتماعی و مسائل زیست محیطی و دیکر جنبه ها از کمک اساتید این رشته ها کمک بگیریم./۲۰۶

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اسلاید جدید صفحه اول,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 214527

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *