• 99/07/28 - 08:44
  • 156
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
رییس سازمان غذا و دارو:

دیابتی ها نگران تامین انسولین نباشند

رییس سازمان غذا و دارو گفت: دیابتی ها نگران تامین انسولین نباشند و تا هفته آینده سفارش فوری تامین قلم انسولین داده شده است و مقادیر وارد شده به کشور توزیع می شود.

به گزارش وبدا به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، دکتر محمدرضا شانه ساز با بیان این که فقط در مورد قلم انسولین ابتدای سال کمبود داشتیم که آنهم برطرف شده است، افزود: علاوه بر تامین کمبودها تا هفته آینده نرخ انسولین نیز کاهش می یابد،

وی در ادامه گفت: ویال انسولین به میزان کافی تولید می شود که این ویال با سرنگ قابل تزریق است و بیماران هیچ نگرانی در خصوص کمبود انسولین نداشته باشند.

 رییس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه کمبود ما فقط در زمینه قلم انسولین بوده است، گفت: قلم انسولین از جمله ارزبر ترین داروهاست که در ابتدای سال مقداری ارز دیر تخصیص یافت اما از بعد آن با الگوی ماهی یک دوازدهم، نیاز کشور تامین شد و در حال توزیع است.

 دکتر شانه ساز افزود: با فراخوانی که در حال انجام است و با بخشی که به صورت فوریتی وارد می شود ، مشکلی در تامین نیاز کشور نداریم و این دارو نیز با ارز 4200 تومانی وارد می شود و گران بودن آن به دلیل آن است که قلم انسولین جزو داروهای ذاتا گران در جهان محسوب می شود.

رییس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه  90 درصد هزینه انسولین را بیمه ها تقبل می کنند، گفت: تا هفته آینده سفارش فوری تامین قلم انسولین داده شده است و مقادیر وارد شده به کشور توزیع می شود.

دکتر شانه ساز تاکید کرد: علاوه بر تامین کمبودها تا هفته آینده نرخ انسولین نیز کاهش می یابد.

  • گروه خبری : آخرین اخبار
  • کد خبر : 216604

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *