• 99/05/10 - 15:17
  • 1201
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

10 مرداد99/ سه مورد فوتی جدید ناشی از کووید 19 در کهگیلویه و بویراحمد

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار قربانیان کرونا به 52 نفر در کهگیلویه و بویراحمد خبر داد.

 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ دکتر پرویز يزدان‌پناه افزود: این سه جانباخته از شهرستان های کهگیلویه، گچساران و یاسوج بودند که دونفر دارای بیماری زمینه ای بودند.
 
 
وی ادامه داد: در دهمین روز از مردادماه 99، از مجموع مبتلایان به کووید 19 در کهگیلویه و بویراحمد تاکنون 2549 نفر بهبود یافته اند. 
 
وی ابراز داشت: 199 بیمار مشکوک و قطعی در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد 77 بيمار كرونايي قطعي بوده و 17 بیمار در بخش هاي ويژه تحت درمان هستند.
 
وی تصریح کرد: امروز نیز جواب 162 نمونه را از آزمایشگاه دریافت نمودیم که بيشترين موارد در بويراحمد(٤٢ درصد)، كهگيلويه(١٧ درصد)، گچساران(١٥درصد)، دنا (١٤ درصد)و لنده (١٢ درصد) بود. 
 
دکتر یزدان پناه با بیان اینکه رفتار بیماری تهاجمی تر شده است، خاطر نشان کرد: توصیه به مردم عزیز، رعایت اصول بهداشتی، استفاده مداوم از ماسک، رعايت فاصله گذاري فيزيكي( فاصله دو متر)، شستن مرتب دستها وعدم حضور در تجمعات است.
 
دبیر ستاد استانی کرونا در پایان خاطر نشان کرد: تقاضا داريم خود مردم كساني را كه ماسك استفاده نمي كنند و يا دستورالعمل هاي بهداشتي را رعايت نميكنند راهنمايي نمايند‌ تا بتوانیم دوباره به طرف كنترل و مهار بيماري حركت نماييم و به شرایط عادي زندگی بازگردیم.
  • گروه خبری : ياسوج
  • کد خبر : 212372
کلمات کلیدی