• 99/05/13 - 15:18
  • 562
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

13 مرداد99/ قربانیان کویید19 در کهگیلویه و بویراحمد به 58 نفر رسید!

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: متاسفانه در سیزدهمین روز از مرداد99، دو مورد مرگ ناشی از کووید-19در استان گزارش شده است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ دکتر پرویز يزدان‌پناه ابراز داشت: این جانباختگان ٧٤ و ٦٩ ساله، اهل لنده و گچساران و دارای بيماري زمينه اي بودند.

وی اذعان داشت: از مجموع مبتلایان به کووید 19 در کهگیلویه و بویراحمد تاکنون ٢٧٨٤نفر بهبود یافته اند.

دکتر یزدان پناه اضافه کرد: هم اکنون 185 بیمار مشکوک و قطعی در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد 86 بيمار كرونايي قطعي بوده و 17 بیمار در بخش هاي ويژه تحت درمان هستند.


وی تصریح کرد: امروز نیز جواب 182 نمونه را از آزمایشگاه دریافت نمودیم که بیشترین موارد مثبت در بويراحمد ( ٤٠ در صد موارد) و بقيه موارد  در گچساران، كهگيلويه، بهميي، چرام و باشت بود.

دکتر یزدان پناه ابرار داشت: براساس نظر همكاران پزشك، ويروس تهاجمی تر و خشن تر شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: با بررسی وضعیت بیماران بستری و فوتی در کل کشور، در می یابیم که سن بیماران بستری و فوتی پایین تر آمده و افراد، بدحال تر از گذشته به بیمارستان ها مراجعه می کنند.

دکتر یزدان پناه افزود: مردم می بایست بیش از پیش بر رفتارهای پیشگیرانه خود بیفزایند و تمهیدات جدی تری برای جلوگیری از گسترش این بیماری اتخاذ کنند تا خدای ناکرده، سلامتشان به خطر نیفتد.


وی در پایان گفت استفاده از ماسک، عدم شرکت در تجمعات و مراکز پر تردد، لغو سفرهای غیر ضرور و رعایت فاصله گذاری فیزیکی از توصیه های روزانه ما به مردم شریف استان است.

  • گروه خبری : ياسوج
  • کد خبر : 212487
کلمات کلیدی