• 99/05/14 - 19:38
  • 551
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

14 مرداد 99/اوج گیری کووید 19 در کهگیلویه و بویراحمد، جان یک بیمار دیگر را گرفت

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش تعداد قربانیان کووید 19 در کهگیلویه و بویراحمد به 59 نفر خبر داد و گفت: این بیمار متاسفانه دارای بیماری زمینه ای بود که پس از ابتلا به بیماری کووید-19 در یاسوج جان خود را از دست داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ دکتر پرویز يزدان‌پناه ابراز داشت: تاکنون 22 هزار و 200 نمونه از افراد مشکوک و قطعی مبتلا به کووید 19 در استان گرفته شده است.

وی ادامه داد: از مجموع مبتلایان به کووید 19 در کهگیلویه و بویراحمد تاکنون 2875 نفر بهبود یافته اند.

دکتر یزدان پناه اضافه کرد: هم اکنون 177 بیمار مشکوک و قطعی در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد 82 بيمار كرونايي قطعي بوده و 17 بیمار در بخش هاي ويژه تحت درمان هستند.

وی تصریح کرد: امروز نیز جواب 86 نمونه را از آزمایشگاه دریافت نمودیم که بیشترین موارد مثبت در بويراحمد و گچساران بود.

دکتر یزدان پناه ابراز داشت: از مهمترین اقدامات برای کنترل کووید۱۹ عدم حضور در اجتماعات و‌ دورهمی ها و‌ پرهیز از مسافرت های غیر ضرور است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج بر لزوم اهمیت اجرای طرح فاصله‌گذاری فیزیکی تاکید کرد و گفت: لازم است توصیه‌هاي بهداشتي را جدی بگیریم، فاصله فیزیکی با دیگران را رعایت کنیم، استفاده از ماسک را هرگز فراموش نکنیم و دست‌های خود را به صورت مرتب بشوئیم تا بتوانیم موفق به کنترل این ویروس خطرناک شویم.

  • گروه خبری : ياسوج
  • کد خبر : 212527
کلمات کلیدی