• 97/03/02 - 10:16
  • 46
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

دبیر شورای آموزش پزشکی عمومی منصوب شد

طی حکمی از سوی دکتر باقر لاریجانی معاون آموزشی و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی ، دکتر فاطمه سادات نیری،  به عنوان دبیر شورای آموزش پزشکی عمومی منصوب شد.

 

به گزارش وبدا، متن این حکم به شرح زیر است:

 

سرکار خانم دکتر فاطمه سادات نیری        

استاد محترم دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تهران

 

برنامه تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی از سال 94 با همکاری دست اندرکاران حوزه آموزش علوم پزشکی اجرایی شده و دستاوردهای چشمگیری در بر داشته است. در همین راستا استقرار کامل این برنامه ها یکی از اولویت هایی است که در دولت دوازدهم پیگیری می شود. تحول در نظام آموزش پزشکی عمومی به عنوان یکی از حوزه های زیربنایی نظام سلامت کشور موضوعی است که در قالب برنامه های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی مدنظر قرار گرفته شده و در همین راستا برنامه آموزشی پزشکی عمومی کشور پس از حدود 30 سال مورد بازنگری قرار گرفت و در حال حاضر در دانشگاههای علوم پزشکی در حال اجرا است. بدون شک استمرار این مسیر و  پیگیری جدی برای پیشبرد اهداف تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی یکی از برنامه های مهمی است که در سال های آتی در نظام سلامت کشور مدنظر قرار خواهد گرفت.

نظر به تعهد و تجارب ارزشمند سرکارعالی، بدین وسیله به عنوان دبیر شورای آموزش پزشکی عمومی منصوب می گردید تا با همکاری کلیه اساتید، صاحبنظران و دست اندرکاران حوزه آموزش علوم پزشکی و همچنین با هماهنگی کامل با حوزه معاونت آموزشی وزارت متبوع در جهت تحقق اهداف زیر بکوشید:

ü    تلاش در جهت ارتقاء سطح سلامت جامعه از طريق بازنگري در برنامه درسي و آموزش هاي رايج دانشكده هاي پزشکی در مقطع دکترای حرفه ای

ü       كوشش مستمر در جلب همكاريهاي بين بخشي در وزارت متبوع به منظور تامين اين هدف

ü    تحليل و برآورد نيروي انساني مورد نياز اين بخش با همكاري واحدهاي ذيربط و برنامه ريزي براي تامين نياز كشور بخصوص در مناطق كمتر برخوردار

ü       ارتقاء كيفي آزمون ها ، بروزرساني و كارآمدسازي استانداردهاي اعتباربخشي برنامه اي و موسسه اي دانشکده های پزشکی

ü       كاهش تصدي گري و واگذاري امور صف به دانشگاهها و واحدهاي ذيربط تا حد ممكن

ü    توسعه همكاريهاي بين المللي از طريق بسترسازي براي جذب فراگير از كشورهاي خارجي ، طراحی كوريكولوم هاي مشترك ، شناساندن مدارك دانش آموختگان در ساير كشورها.   

توفیق سرکارعالی را در اعتلای نظام آموزش عالی سلامت از خداوند متعال خواستارم.

 

  • گروه خبری : انتصابات
  • کد خبر : 177061
کلمات کلیدی