• 98/03/14 - 15:01
  • 37
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
با حكم وزير بهداشت؛

سرپرست سازمان غذا و دارو منصوب شد

وزير بهداشت در حكمي، دکتر محمد رضا شانه ساز را به عنوان سرپرست سازمان غذا و دارو، منصوب كرد. 

 

به گزارش وبدا، با توجه به شرایط خاص کشور و ضرورت مقابله هوشمندانه با تحریم های ظالمانه دشمن با اعمال شیوه‌ های جهادی و قرارگاهی جهت تامین واردات مواد اولیه صنعت داخلی و داروهای ساخته شده و همچنین تجهیزات پزشکی مورد نیاز کشور و از آنجایی که نحوه اداره کنونی آن مجموعه سازگاری و انطباق کامل با شرایط پیش رو را ندارد، وزير بهداشت در حكمي، دكتر محمد رضا شانه ساز را به عنوان سرپرست سازمان غذا و دارو و مدیر اجرائی قرارگاه مذکور، منصوب كرد. 

 

در اين حكم آمده است؛

 

جناب آقاي دكتر محمدرضا شانه ساز 

 

با توجه به شرایط خاص کشور و ضرورت مقابله هوشمندانه با تحریم های ظالمانه دشمن با اعمال شیوه‌های جهادی و قرارگاهی جهت تامین واردات مواد اولیه صنعت داخلی و داروهای ساخته شده و همچنین تجهیزات پزشکی مورد نیاز کشور و از آنجایی که نحوه اداره کنونی آن مجموعه سازگاری و انطباق کامل با شرایط پیش رو را ندارد بدینوسیله جنابعالی با توجه به سوابق و تجارب ارزنده تان بعنوان سرپرست سازمان غذا و دارو و مدیر اجرائی قرارگاه مذکور منصوب می شوید.

 

امید است با استعانت از پروردگار بزرگ، تأسی به شیوه معصومین و پیگیری طریق شهدا و تلاشگران عرصه های جهاد و دفاع مقدس و بهره گیری از همفکری و مشارکت کلیه صاحبنظران درون و بیرون از آن مجموعه و با پیروی از مشی اعتدال دولت تدبیر و امید در انجام امور محوله موفق باشید.

 

 بدیهی است، اداره آن مجموعه به شیوه قرارگاهی و با مشارکت دیگر اعضاي منتخب اینجانب به عنوان هیات اجرائی تحت نظر مستقیم وزیر تا عادی شدن شرایط ادامه خواهد یافت.

 

انتظار می رود موارد ذیل مد نظر قرار گیرد؛ 

 

1- همانگونه که از ابتدای حضور در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اصرار ورزیدم، حمایت از تولید داخلی با اعتلای کیفیت از رسالت های اصلی ماست و در مورد محصولاتی که تولید داخل دارد، اجازه ورود مشابه خارجی ممنوع می باشد، این دستور شامل دارو و تجهیزات پزشکی است.

 

2- لیست مواد اولیه، دارو و تجهیزات پزشکی مورد نیاز سریعا بازنگری و با توجه به شرایط ارزی و اقتصادی در اولین جلسه مطرح و تصمیم گیری شود. به گونه ای که در هر شرایط نباید مشکلی به نام کمبود دارو و تجهیزات اساسی مورد نیاز داشته باشیم.

 

3- ضروریست جلسات مستمر با شورای مشورتی منتخب اینجانب با حضور نمایندگان محترم تولید کنندگان، واردکنندگان، توزیع و عرضه کنندگان و همچنین نماینده انجمن های صنفی و علمی تشکیل و نظرت ایشان مورد توجه قرار گیرد.

 

بدیهی است این راه پر صعوبت بدون همفکری و همدلی همگان پیمودنی نخواهد بود.

 

توفیق جنابعالی را از خداوند بزرگ مسئلت دارم.

  • گروه خبری : آخرین اخبار,انتصابات ,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 191269
کلمات کلیدی