• 97/03/19 - 08:59
  • 15
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

مشاور معاون آموزشی در تحول و نوآوری در علوم پایه پزشکی منصوب شد

طی حکمی از سوی دکتر باقر لاریجانی معاون آموزشی و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی، دکتر امیرحسین تکیان   به عنوان مشاور معاون آموزشی در تحول و نوآوری در علوم پایه پزشکی منصوب شد.

 

به گزارش وبدا، متن این حکم به شرح زیر است:

 

جناب آقای دکتر امیرحسین تکیان 

دانشیار محترم دانشگاه علوم پزشکی تهران

  

سلام علیکم

همانطور که مستحضرید تربیت نیروی انسانی با دانش و مهارت و مطابق با استانداردهای بین المللی و در راستای پاسخگویی به نیازهای جامعه از جمله اولویت هایی است که مکررا در اسناد بالادستی  کشور و منویات مقام معظم رهبری مورد تاکید قرار گرفته است. بر این اساس و به منظور ارتقای پاسخگویی حوزه آموزش، برنامه های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی به عنوان نقشه راه توسعه آموزش عالی سلامت تدوین شده و با همکاری دست اندرکاران این حوزه در دست اجرا می باشد.

در این بین علوم پایه پزشکی از حوزه های دانشی است که نقش مهم و زیربنایی در توسعه سایر حوزه های علوم پزشکی کشور داشته و لازم است در راستای تحول و نوآوری در این حوزه، توسعه رشته های بین رشته ای علوم پایه و کاربست علوم پایه در حیطه های مختلف نظام سلامت برنامه ریزی لازم صورت پذیرد.

در این راستا و نظر به تعهد و تجارب ارزشمند جنابعالی و باتوجه به پیشنهاد دبیر محترم شورای آموزش علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، بدین وسیله به عنوان مشاور اینجانب در تحول و نوآوری در علوم پایه پزشکی منصوب می گردید، تا با همکاری کلیه اساتید، صاحبنظران و دست اندرکاران حوزه آموزش علوم پزشکی و همچنین با هماهنگی کامل با حوزه معاونت آموزشی وزارت متبوع در جهت تحقق اهداف زیر تلاش فرمائید.

-     ترجمان بسته های تحول و نوآوریدر آموزش علوم پزشکی در حوزه علوم پایه پزشکی با همکاری دبیران هیات های ممتحنه مربوطه و حوزه های ذیربط در معاونت آموزشی

-         تعامل با دبیرخانه های مربوطهجهت ارتقای علوم پایه پزشکی

-         تنظیم سند آینده نگارانه توسعه علوم پایه پزشکی با همکاری دبیران هیات های ممتحنه مربوطه و حوزه های ذیربط

-         همکاری با شورای گسترش دانشگاههای علوم پزشکی برای برآورد نیروی انسانی مورد نیاز در حیطه علوم پایه پزشکی

توفیق جنابعالی را در اعتلای نظام آموزش عالی سلامت از خداوند متعال خواستارم.

 

  • گروه خبری : انتصابات
  • کد خبر : 177549
کلمات کلیدی