• 98/01/31 - 10:53
  • 12
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایلام

ویزیت و درمان رایگان روستاهای سیل زده استان لرستان توسط دانشگاه علوم پزشکی ایلام

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: پس از وقوع سیل در استان های ایلام و لرستان، همکاران ما در حوزه بهداشت و درمان در اولین ساعات وقوع سیل، مناطق سیل زده را مورد پوشش خدمات خود قرار دادند.

به گزارش خبرنگار وب دا، دکتر کریم همتی در حاشیه ویزیت و درمان رایگان مناطق روستایی سیل زده استان لرستان با همکاری دانشگاه و سازمان بسیج جامعه پزشکی استان اظهار داشت: تعداد ۹ روستای استان لرستان که هم مرز با استان ایلام می باشند، پس از وقوع سیل تمام خدمات بهداشتی درمانی از جمله ویزیت رایگان ساکنان، واکسیناسیون کودکان، خدمات مادران باردار و سالمندان را از دانشگاه علوم پزشکی ایلام دریافت نموده‌اند.

وی افزود: از دهم فروردین ماه تاکنون خدمت رسانی به روستاهای سیل زده حاشیه رود سیمره در استان های ایلام و لرستان انجام شده و سفر امروز، دومین بازدیدی است که از روزهای اخیر به مناطق سیل‌زده استان لرستان داشته ایم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام ادامه داد: بر حسب دستور جناب آقای دکتر نمکی وزیر محترم بهداشت؛ بازدیدها و خدمات‌دهی به مناطق روستایی سیل زده را افزایش داده ایم.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی ایلام با همکاری سازمان بسیج جامعه پزشکی استان با تیم کامل پزشکی و دارویی به مناطق روستایی استان لرستان در حاشیه رود سیمره خدمات‌رسانی نموده است.

دکتر همتی گفت: بیشترین مشکلات ساکنان روستاهای سیل زده استان لرستان هم مرز با استان ایلام قطع برق و متعاقب آن عدم دسترسی به آب آشامیدنی سالم و بروز بیماری های فصلی بوده است.

وی تصریح کرد: افرادی که مبتلا به بیماری های فصلی شده اند، امروز توسط تیم پزشکی یاد شده مورد ویزیت و درمان رایگان قرار گرفته‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام بیان داشت: یکی از اقدامات مناسب و شایسته دانشگاه علوم پزشکی ایلام در مناطق سیل‌زده روستایی استان های ایلام و لرستان، انجام واکسیناسیون کودکان به صورت منظم بوده است.

وی تصریح کرد: در بین افراد ویزیت شده مناطق روستایی استان لرستان چند این بیمار قلبی پیشرفته مورد ویزیت قرار گرفتند و به بیمارستان های ایلام برای درمان ارجاع داده شدند.

دکتر همتی ابراز داشت: تمامی تمهیدات لازم برای پیشگیری از شیوع بیماری‌های واگیر که مورد تأکید مسئولان محترم وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی ایلام بوده، اندیشیده شده و خوشبختانه هیچ موردی از بیماری های واگیر در مناطق روستایی سیل‌زده مشاهده نشده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام در خاتمه یادآور شد: بسیار خرسندیم که به هموطنانمان در مناطق سیل زده در استان لرستان خدمت‌رسانی نموده ایم و قطعاً این خدمات دهی در ادامه نیز تداوم خواهد یافت.

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,ايلام
  • کد خبر : 189200
کلمات کلیدی