• 97/11/03 - 09:46
  • 18
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایلام

برگزاری چهارمین جلسه ستاد حرکت های داوطلبانه دانشگاه علوم پزشکی ایلام

چهارمین جلسه ستاد حرکت های داوطلبانه دانشگاه علوم پزشکی ایلام با حضور قائم مقام رئیس دانشگاه و معاون آموزشی، مسئول نهاد رهبری دانشگاه، معاون اجتماعی، مدیر نظارت بر درمان، مدیر روابط عمومی، مدیر فنی مرکز بهداشت استان، مسئول مشارکت های بهداشت و درمان دانشگاه، مدیر واحد دندانپزشکی مرکز بهداشت استان و سایر اعضاء این ستاد در دانشگاه علوم پزشکی برگزار گردید.

به گزارش خبرنگار وب دا، دکتر ولی زاده معاون آموزشی و قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی ایلام در این جلسه ضمن خیرمقدم به اعضاء بیان کرد: به همت حوزه معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی ایلام، زمینه جلب مشارکت های مردمی و راه اندازی موسسات خیریه بیمارستانی و نیز سمن های سلامت در یکسال گذشته اقدامات موثری در استان صورت گرفته است که حضور موسسه خیریه مرهم و محکم نمونه هایی از این اقدامات است.

 وی گفت: در خصوص خدمات دندانپزشکی کلینیک سیار بایستی خدمات را از حیث صرفاً درمانی خارج کنیم و آموزش های پیشگیری از پوسیدگی دندان هم در دستور کار قرار گیرد.

در ادامه جلسه معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن ارائه گزارشی از عملکرد کلینیک سیار دندانپزشکی در مناطق محروم، دورافتاده و حاشیه شهرهای استان، در ادامه به انجام مقدمات راه اندازی زائر سرای مهران برای پرسنل وزارت بهداشت و کارکنان دانشگاه های سراسر کشور با مشارکت خیرین ملی و کارکنان بخش سلامت کشور و همچنین همایش ایلامیان مقیم تهران اشاره کرد.

 دکتر جمیل صادقی فر در ادامه به بحث دندانپزشکی جامعه نگر اشاره کرد و گفت: مطلوب است که واحد درسی دندانپزشکی جامعه نگر جهت دانشجویان سال آخر رشته دندانپزشکی با استفاده از ظرفیت کلینیک سیار دندانپزشکی در حاشیه شهر ایلام زیر نظر اساتید ارائه گردد.

وی با بیان اینکه بر اساس رایزنی های انجام گرفته مقرر گردیده که بخشی از تجهیزات و مواد مصرفی کلینیک سیار دندانپزشکی از طریق بنیاد علوی  تامین گردد، از ظرفیت کلینیک سیار دندانپزشکی در دهه مبارک فجر جهت ارائه خدمت به مردم مناطق محروم استان خبر داد. 

در پایان جلسه اعضاء ستاد، پیشنهادات و راهکارهای مورد نظر خود را ارائه نمودند و مقرر گردید در اولین فرصت جلسات بین بخشی ما بین معاونت های دانشگاه جهت تعامل بیشتر و بهتر برای پیشبرد اهداف ستاد حرکت های داوطلبانه تشکیل گردد و برنامه یکساله مدون جهت ارائه خدمات کلینیک سیار با تعیین زمان خدمت، مکان خدمت و اسامی دندانپزشکان خیر تهیه شده و این برنامه مبنای فعالیت یکسال آینده کلینیک سیار دندانپزشکی قرار گیرد.

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,ايلام
  • کد خبر : 186051
کلمات کلیدی