• 97/12/11 - 08:26
  • 5
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایلام

مراسم اختتامیه سومین جشنواره فرهنگی هنری سیب در ایلام برگزار شد

با حضور مسئولان، کارکنان و دانشجویان دانشگاههای استان و با هنرمندی جواد یحیوی مجری توانمند شبکه 4 سیما و فریدون اسرایی هنرمند و خواننده کشور؛ مراسم اختتامیه سومین جشنواره فرهنگی هنری سیب در ایلام برگزار شد.

به گزارش خبرنگار وب دا، در ابتدای این آیین اختتامیه دکتر روح الله استاک معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایلام و دبیر سومین جشنواره فرهنگی هنری سیب ایلام ضمن خیرمقدم به حاضران و  تبریک میلاد باسعادت حضرت زهرا(س) و روز زن و نیز سالروز تولد بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی اظهار کرد: وظیفه ما نواختن نغمه‌های شور و امید در جان مردم و به ویژه جوانان است.

 

وی ضمن تقدیر از تلاش و اهتمام دست اندرکاران این جشنواره به اهمیت مقوله فرهنگ در چند سال اخیر در وزارت بهداشت و دوره فعالیت دکتر فراهانی اشاره کرد و گفت: مستحضر هستید چند سالی است و به عبارت بهتر از سال ۱۳۹۳ و بعد از انتصاب آقای دکتر فراهانی به سمت معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، توجه به حوزه مهم و بسیار تاثیرگذار فرهنگ در این وزارتخانه و به تبع آن دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، رنگ و بویی دیگر به خود گرفته که دلیل آنرا توضیح خواهم داد.

 

وی با طرح این سوال که چرا چند سال اخیر و با روی کار آمدن دکتر فراهانی به مقوله فرهنگ در دانشگاه‌های علوم پزشکی که قاعدتاً وظیفه دیگری دارند توجه می‌شود؟ اظهار داشت: فرهنگ در ابعاد و زمینه‌های مختلفی می‌تواند در سلامت روانی جامعه و ایجاد زندگی سالم و بدون دغدغه موثر باشد که یکی از ابعاد مهم این قضیه، بحث تزریق امید، شور و نشاط به جامعه است.

 

دبیر سومین جشنواره فرهنگی هنری سیب تصریح کرد: به آنهایی که مدام از من می‌پرسند که چرا این اندازه برای فرهنگ هزینه می‌شود باید بگویم که در این قضیه یکی از ابعاد مهم، خصوصاً در جامعه فعلی ما بحث امید است، بحث شور است، بحث نشاط است. فرهنگ و هنر می‌توانند با امیدآفرینی، جانمایه‌های گرانسنگ خود را به ابدیت زندگی و عظمت ارزش‌ها پیوند بزنند و فردا را امیدبخش و نویددهنده کنند و مردم را از سختی‌ها و مشکلات دور سازند و آنان را به سوی پایداری و شور و شعف سوق دهند که نمونه‌اش همین جشن امشب است.

 

استاک ادامه داد: یقین دارم که خصوصاً در برهه کنونی، رسالت خطیر دلسوزان واقعی انقلاب اسلامی ایران و وظیفه ما نواختن نغمه‌های شور و امید در جان مردم و به ویژه جوانان است و چه خوب است که همه مسئولین ما، همه جناح‌های سیاسی ما و ارباب جراید کشور در این مهم از شاعرانمان بیاموزند، چه بسا که شاعران ما نابینای دردها نیستند بلکه دردها و ناکامی‌ها را دیده و دریافته‌اند ولی بازنتابانده‌اند و بلعکس در اشعارشان واژه‌هایی چون باران، پنجره و بهار را که نمادها و سمبل‌هایی که حاکی از نوعی امید و خوش‌بینی است را ارائه داده‌اند تا روح حیات و زندگی‌خواهی را در خوانندگان شعر خویش بدمند و آنان را به بهتر شدن زندگی امیدوار سازند.

 

وی به کارکرد فعالیت‌های فرهنگی اشاره کرد و گفت: کارکرد دیگری که اینگونه فعالیت‌های فرهنگی و از جمله این جشنواره‌ها در گذر زمان ایفا می‌کنند باز هم دمیدن روح امید و انگیزه در کالبد مخاطبان است که در سال‌های بعد و پس از فارغ‌التحصیلی، با مرور این خاطرات دوباره این امید بازتولید خواهد شد.

 

گفتنی است که با حضور مسئولان دانشگاه علوم پزشکی ایلام و مسئولان دانشگاههای استان از نفرات برتر حوزه های مختلف سومین جشنواره فرهنگی هنری سیب تجلیل به عمل آمد.

 

همچنین در بخش دیگری از این آیین اختتامیه فریدون اسرایی از هنرمندان و خوانندگان شاخص کشوری به اجرای برنامه پرداخت.

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,ايلام
  • کد خبر : 187482
کلمات کلیدی