• 97/11/02 - 08:39
  • 6
  • زمان مطالعه : 4 دقیقه
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایلام

جلسه انتخابات شعبه استانی هیات مدیره موسسه خیریه محکم در ایلام برگزار شد

با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و سایر اعضای هیات امنای موسسه خیریه محکم در استان، جلسه انتخابات شعبه استانی هیات مدیره این موسسه در ایلام برگزار شد.

 

به گزارش خبرنگار وب دا، در ابتدای این جلسه رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه(س) اظهار کرد: ارائه خدمات موسسه های خیریه محکم و مرهم؛ تصویر زیبایی از خدمت صادقانه و بی‌منت را در ذهن مردم استان جاودانه کرده است.

 

دکتر کریم همتی ادامه داد: متخصصان موسسه مرهم در ایامی که در استان مستقر بودند، تعداد ۱۶۷ عمل جراحی رایگان و ارزش سه و نیم میلیارد تومان انجام دادند که قطعاً دعای خیر مردم شریف استان در حق این عزیزان را به همراه خواهد داشت.

 

وی ابراز داشت: این ارائه خدمات تا آنجا برای ما ارزش داشت که در این ایام تعداد ۳۵۰ نفر از پرسنل و پزشکان دانشگاه در نوبت های کاری مختلف درگیر خدمت به مردم همراه با متخصصان موسسه مرهم بودند اما هیچ کدام لحظه ای احساس خستگی نکردند.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام افزود: همین همدلی و همراهی مسئولان و پرسنل باعث شد که ما از موسسه خیریه محکم نیز دعوت به عمل آوریم تا افراد دارای ناهنجاری های مادرزادی در استان را تحت پوشش خدمات و اعمال جراحی خود قراردهند.

 

وی تصریح کرد: جلسه انتخابات هیئت مدیره این موسسه است که با تشکیلات منسجم و هدفمند به بیماران و جامعه هدف و همچنین همکاری و ارتباط با این موسسه در سطح ملی در ادامه راه انجام وظیفه خواهد نمود.

 

دکتر همتی در ادامه گفت: در روزهای اخیر با حضور تیم فوق تخصصی موسسه محکم در استان تعداد ۸۰۰ نفر مورد ویزیت قرار گرفت و از این آمار، تعداد یکصد نفر واجد الشرایط انجام اعمال جراحی هستند که از اول اسفندماه به مدت یک هفته اعمال جراحی این بیماران با حضور متخصصان موسسه محکم انجام خواهد شد.

 

وی ادامه داد: همچنین در این مدت تعداد ۵ اتاق عمل بیمارستان امام خمینی(ره) ایلام با تمام تجهیزات و پرسنل در خدمت متخصصان موسسه خیریه محکم جهت انجام اعمال جراحی قرار خواهد گرفت.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام در ادامه این بحث بیان کرد: این خدمات رایگان قطعا بیشتر مورد رضایت خانواده‌های قرار خواهد گرفت که از درمان و بهبودی فرزندان خود به واسطه عدم تمکین مالی ناتوان هستند.

 

وی خاطرنشان کرد: در تلاشیم که یک همایش با حضور ایلامیان مقیم مرکز کشور برگزار کنیم که از توان و ظرفیت این عزیزان در جهت مساعدت به حوزه بهداشت و درمان استان بهره گیریم.

 

دکتر همتی یادآور شد: احداث زائرسرا در شهرستان مهران با مشارکت پرسنل وزارت بهداشت و درمان را پیشنهاد داده ایم که ان شاءالله با انجام مراحل اداری، در اولویت احداث قرار می‌گیرد.

 

 در ادامه نیز نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام ضمن تسلیت ایام شهادت فاطمه زهرا(س) و تقدیر از خدمات مسئولانه و دلسوزانه دکتر همتی و دیگر مسئولان و پرسنل دانشگاه علوم پزشکی اظهار داشت: در شرایط فعلی وضعیت به گونه ای است که فشار اقتصادی بر دوش مردم مشهود می‌باشد و قشر محروم و مستضعف جامعه قطعاً از این فشارها آسیب خواهد دید.

 

حجت الاسلام والمسلمین کریمی تبار ادامه داد: بیمارانی که در سطح استان به واسطه فقر اقتصادی از درمان خویش گذشته اند، حضور موسسات خیریه مرهم و محکم فرصت و غنیمتی ارزشمند برای استان است که از خدمات رایگان آنان بهره مند گردند.

 

 وی با اشاره به کمک به قشر محروم و کم برخوردار جامعه گفت: در بین جامعه افرادی هستند که حتی از کمترین میزان خدمات بهداشتی درمانی بهره مند نیستند که باید این قشر بیش از همه مورد توجه قرار گیرند.

 

امام جمعه ایلام بیان داشت: بیشتر افراد و بیمارانی که جامعه هدف موسسات خیریه مرهم و محکم بوده اند، از خانواده های محروم و مستضعف استان می‌باشند که باری سنگین از روی دوش آنان به واسطه این خدمات رایگان برداشته شده است.

 

وی ابراز داشت: امام صادق علیه السلام فرموده اند که فقرا در اموال اغنیاء شریک هستند بنابراین نشانگر این مطلب است که کسانی که از میزان تمکین مالی مناسب برخوردارند، در مقابل فقرا و نیازمندی های آنان مسئولند.

 

وی خاطرنشان کرد: همه عزیزان و دست اندرکاران خصوصا آقای دکتر همتی و همکارانشان در راستای حضور موسسه خیریه محکم و مرهم در استان و ارائه خدمات به اقشار محروم نقش ایفا نموده اند، صمیمانه تقدیر و تشکر می کنم.

 

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام یادآور شد: ان شاءالله با انجام این انتخابات هیئت مدیره شاهد ارائه خدمات متناوب و همیشگی موسسه خیریه محکم در استان به بیماران نیازمند باشیم.

 

در بخشی این جلسه از دکتر پرویز کریمی به نمایندگی از متخصصان استان ایلام به همراه متخصصان موسسه خیریه محکم به مردم ارائه خدمت نموده اند با حضور امام جمعه و رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام تقدیر به عمل آمد.

 

گفتنی است که در ادامه این جلسه با رأی گیری از اعضای هیات امناء، دکتر عبدالخالق کیخاوندی، دکتر پرویز کریمی، دکتر جمیل صادقی فر، محمد تاسمه، حسین عارفی، صبریه رازی و فرنگیس علیلیان به عنوان اعضای هیات مدیره اصلی و علی البدل و خانم چراغی و دکتر عیوضی به عنوان بازرسین اصلی و علی البدل موسسه خیریه محکم در استان ایلام انتخاب شدند.

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,ايلام
  • کد خبر : 186007
کلمات کلیدی