• 98/03/18 - 15:22
  • 94
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
دبیر ستاد اجرایی بسیج ملی کنترل فشار خون در یزد خبر داد:

آغاز رسمی اجرای بسیج ملی کنترل فشار خون در استان یزد/ غربالگری بیش از 80 هزار نفر تاکنون

مرحله دوم بسیج ملی کنترل فشار خون همزمان با سراسر کشور در استان یزد به طور رسمی اجرا شد.

به گزارش وبدا، دبیر ستاد اجرایی بسیج ملی کنترل فشار خون در یزد با اعلام این خبر گفت: از آغاز اجرای این طرح، (27 اردیبهشت تاکنون) تعداد 81 هزار و 898 نفر افراد غربالگري شده اند.

دکتر محمدرضا دهقانی افزود: درصد فشار خون ثبت شده نسبت به كل جمعيت 5.14  درصد و تعداد بيماران مبتلا به فشار خون بالاي ثبت شده در سامانه سيب 39 هزار و 445 نفر است .

وی خاطرنشان کرد: تیم های ثابت و سیار در تمامی بیمارستان ها، مراکز بهداشتی، خانه های بهداشت و  مراکز جامع سلامت تا 15 تیرماه، غربالگری جمعیت 30 تا 70 ساله استان را انجام می دهند. همچنین امکان ثبت عدد فشار خون در سامان خودمراقبتی به نشانی http://salamat.gov.ir فراهم شده است.

وی تصریح کرد: تمامی جمعیت 30 سال به بالای استان یزد، زنان باردار در هر گروه سنی و افراد دچار بیماری های مزمن کلیوی در این طرح به صورت رایگان غربالگری شده و در صورت نیاز به پزشک مربوطه ارجاع داده می شوند.

گفتنی است در این طرح به ارزیابی، شناسایی، مراقبت و درمان بیماران مبتلا به فشار خون و گردآوری، پردازش و تحلیل داده های مهمترین عامل خطر بیماری های قلبی عروقی پرداخته می شود. بیماری فشار خون دومین علت مرگ و میر در دنیا است و طرح بسیج ملی کنترل فشار خون از 27 اردیبهشت تا 15 تیرماه در تمامی نقاط استان همزمان با سراسر کشور اجرا می شود./143/205

  • گروه خبری : آخرین اخبار,فشار خون بالا,ویژه دانشگاه ها
  • کد خبر : 191357
کلمات کلیدی