• 98/06/27 - 15:29
  • 49
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

آغاز ساخت نخستین همراه سرای بیماران خراسان شمالی

با حضور جمعی از مسئولان و خیران خراسان شمالی، آیین کلنگ زنی ساخت نخستین همراه سرای بیماران در بجنورد آغاز شد.
به گزارش وبدا، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان‌شمالی در این آیین از خیران نیک اندیش حوزه سلامت قدردانی کرد.
دکتر سید احمد هاشمی در جلسه ای که در بیمارستان امام علی(ع) بجنورد برگزار شد، با بیان اینکه  فعالیت خیران قدمتی به بلندای عمر بشر دارد، اظهار کرد: همیشه مردم از خدمات خیریه ها بهره مند بوده اند و امروز خیران به عنوان NGO کمک حال دولت هستند.
وی از خیران خواست تا در ساخت و اتمام ساختمان همراه سرا همکاری کنند.
دکتر هاشمی با اشاره به اینکه در همه بیمارستان های استان برخی از بیماران برای تامین هزینه های درمان خود با مشکلاتی مواجه اند، خاطرنشان کرد: امید است با همیاری خیران دغدغه های بیماران برای تامین هزینه های درمان مرتفع شود.
وی یادآور شد: با همیاری خیران، بیماران خدمات بهتری دریافت کرده و دغدغه کمتری خواهند داشت.
علی قربانی نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، گرمه و جاجرم در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه اظهار کرد: مشارکت قلب توسعه است و امیدواریم خیران و نهادهای مدنی فعال تر از گذشته در راستای توسعه استان گام های استواری بردارند.
رییس بیمارستان امام علی(ع) بجنورد نیز در این جلسه گفت: موسسه خیریه این بیمارستان از نادر موسسات فعال در بیمارستان های کشور است که با جذب کمک خیران، سعی در رفع دغدغه بیماران نیازمند دارد.
دکتر اسماعیلی ادامه داد: این بیمارستان علاوه بر پذیرش بیماران سوانح و حوادث، تنها مرکز تشخیص و درمان سرطان در خراسان شمالی است.
وی با بیان اینکه بسیاری از بیماران سرطانی برای پرتو درمانی از نقاط دور استان مراجعه کرده و در مواقعی مجبور به درمان روزهای متوالی و یا در هفته دو نوبت شیمی درمانی هستند، تصریح کرد: احداث همراه سرا کمک حال این بیماران است.

نماینده هیات امنای موسسه خیریه بیمارستان امام علی(ع) نیز در این آئین احداث همراه سرا را کمکی موثر به بیمارانی دانست که در راه مانده اند و یا نیاز به درمان طولانی مدت دارند.

دکتر محسن شهریاری ضمن قدردانی از حمایت های دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی افزود: این همراه سرا در مساحت 500 متر مربع در دو طبقه به همت خیران احداث می شود.
محمدتقی آریان مدیرکل دفتر اجتماعی استاندار خراسان شمالی نیز ضمن تقدیر از فعالیت های دکتر هاشمی به عنوان نیرویی پیگیر و پای کار، از تلاش های شبانه روزی خیران در این استان قدردانی و قول مساعد به منظور همراهی و همکاری استانداری در اجرای این پروژه را داد.

بر اساس این گزارش در این آئین با اهدای لوح ضمن قدردانی از خیران خراسان شمالی فعال در حوزه سلامت، با حضور نماینده مجلس، مدیرکل دفتر اجتماعی استاندار و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی پروژه همراه سرای بیمارستان امام علی(ع) بجنورد کلنگ زنی شد.302/116

  • گروه خبری : آخرین اخبار,ویژه دانشگاه ها
  • کد خبر : 195147
کلمات کلیدی