• 98/05/19 - 13:01
  • 79
  • زمان مطالعه : 5 دقیقه

آغاز شمارش معکوس برای برگزاری چهاردهمین المپیاد قهرمانی دانشجویان دختر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور

کمتر از چهار روز دیگر به آغاز رسمی المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان دختر دانشگاه‌های علوم پزشکی زمان باقی مانده است و کاروان‌های ورزشی دانشگاه‌های علوم پزشکی خود را برای این ماراتن بزرگ ورزشی- دانشجویی آماده می‌کنند.

به گزارش وبدا، شمارش معکوس برای برگزاری چهاردهمین المپیاد قهرمانی دانشجویان دختر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در تبریز آغاز شده است و کمتر از چهار روز دیگر به آغاز رسمی این المپیاد باقی مانده است و تیم‌های مختلف ورزشی از دانشگاه‌های علوم پزشکی  در تدارک برای حضور در این رویداد بزرگ ورزشی هستند. تقریبا تمام تیم‌ها ثبت نام خود را برای حضور در این المپیاد انجام داده‌اند و برخی دانشگاه‌ها ثبت نام رو به روزهای پایانی موکول کردند. تب و تاب خاصی در دانشگاه‌های علوم پزشکی برای حضور ورزشکاران برای المپیاد وجود دارد و تیم‌های مختلف در رشته‌های ورزشی با انجام تمرینات و برگزاری مسابقات تدارکاتی، خود را حضور در این  رویداد بزرگ ورزشی آماده می‌کنند.

میزان مشارکت و استقبال دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برای حضور در این رویداد بزرگ ورزشی- دانشگاهی چشمگیر بود به طوری که از بین حدود ۶۵ دانشگاه علوم پزشکی، ۵۱ دانشگاه علوم پزشکی حضور خود را در این المپیاد قطعی کردند. البته سامانه ثبت نام برای حضور در این المپیاد تا پایان امروز نیز باز است و دانشگاه‌هایی که تمایل دارند در این  رویداد بزرگ ورزشی- دانشگاهی شرکت کنند، می‌توانند تا پایان امروز ثبت نام خود را انجام دهند.

تا این لحظه، در مجموع یک‌هزار و ۴۵۲ ورزشکار، ۳۹۴ مربی و سرپرست و همچنین ۱۷۸ همراه از دانشگاه‌های علوم پزشکی در این رویداد بزرگ حضور خواهند داشت که جمع این افراد دو هزار و ۲۴ نفر است.

امسال در چهاردهمین المپیاد قهرمانی دانشجویان دختر علوم پزشکی‏، ورزشکاران  در نه رشته ورزشی فوتسال، تیراندازی، شنا، دوومیدانی، کاراته، والیبال، بسکتبال، تنیس روی میز و بدمینتون در دو بازه زمانی رقابت‌های خود را برگزار می‌کنند.

برای نخستین بار المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی با هدف ارائه خدمات بهتر اسکان و سرویس دهی به ورزشکاران و شرکت کنندگان، در دو مقطع زمانی برگزار خواهد شد. رقابت در پنج رشته ورزشی فوتسال، تیراندازی، شنا، دو و میدانی و کاراته در بازه زمانی ۲۲ تا ۲۹ مرداد و رقابت در چهار رشته ورزشی والیبال، بسکتبال، تنیس روی میز و بدمینتون طی روزهای ۳ تا ۱۰ شهریور برگزار خواهد شد.

رشته شطرنج که سالهای گذشته جزو رشته‌های المپیاد قهرمانی دانشگاه‌های علوم پزشکی بود، برای اولین بار امسال از المپیاد قهرمانی حذف و  مقرر شد از سال آینده این رشته پرمهیچ و پرطرفدار به صورت تک رشته‌ای در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی برگزار شود.

 المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان علوم پزشکی، بزرگترین رویداد ورزشی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت است که با هدف ایجاد انگیزه و افزایش میل و رغبت دانشجویان به ورزش، تحرک و نشاط برگزار می‌شود.  تاکنون ۲۶ دوره المپیاد قهرمانی دانشجویان پسر و دختر دانشگاه‌های علوم پزشکی به میزبانی دانشگاه‌های مختلف برگزار شده که دانشگاه‌های علوم پزشکی شهید بهشتی و ایران با میزبانی چهار دوره این المپیاد، رکورددار میزبانی این رویداد ورزشی است.

 مسابقات رشته‌های مختلف ورزشی بر اساس قوانین و مقررات فنی تعیین شده برگزار خواهد شد و بر اساس مقررات، دانشجویانی که در المپیاد ورزش‌های همگانی سال قبل شرکت کرده‌اند، اجازه حضور در المپیاد ورزش‌های قهرمانی را ندارند.

 در سیزدهمین المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان دخترکه سال ۹۶ به میزبانی شهرکرد برگزار شد و ۱۸۰۰ ورزشکار از ۵۵ دانشگاه علوم پزشکی کشور حضور داشتند، دانشگاه علوم پزشکی شیراز با کسب ۱۵۸ امتیار عنوان قهرمانی این المپیاد را از آن خود کرد و دانشگاه‌های علوم پزشکی اصفهان و ایران به ترتیب در رده‌های دوم و سوم جدول رده‌بندی نهایی قرار گرفتند.


برگزاری دومین جلسه کمیته فنی المپیاد با هیات‌های ورزشی استان تبریز

همچنین دومین جلسه کمیته فنی  چهاردهمین المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان دختر وزارت بهداشت با هیات‌های ورزشی استان با حضور دکتر بهرام جمالی، دبیر ستاد اجرایی این المپیاد و نمایندگان هیات‌های ورزشی استان در سالن کنفرانس معاونت دانشجویی دانشگاه برگزار شد.

در این جلسه دکتر جمالی دبیر ستاد اجرایی المپیاد و مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه فعلا ۵۱ دانشگاه در سامانه ثبت نام کرده‌اند، گفت: با توجه به امکان ثبت نام در سامانه، قبل از ظهر روز شنبه تعداد قطعی ثبت نام کنندگان مشخص خواهد شد.

دکتر بهرام جمالی با اشاره به اینکه پس از مرحله ثبت نام در سامانه، تعداد دقیق نفرات رشته ‌ای تیمی معلوم خواهد شد، ادامه داد: با توجه به احتمال عدم شناسایی شرکت کنندگان توسط سامانه در رشته‌های انفرادی حدس می‌زنیم در روز پذیرش بیش از نفرات ثبت شده در رشته ‌ای انفرادی مراجعه کننده خواهیم داشت.

وی با اشاره به اینکه نمایندگان انجمن‌های هر رشته توسط وزارت معرفی شده است، خواهان ارتباط تنگاتنگ با آنها شد و افزود: توان و پتانسیل برگزاری مسابقات با داوران بومی به صورت کامل را داشتیم؛ اما به سبب پرهیز از هر گونه شبهه، شاهد حضور داورانی از استان‌های دیگر خواهیم بود و در عین حال اکثر داوران این المپیاد استانی و بومی خواهند بود.

دبیر ستاد اجرایی المپیاد رشته‌های مرحله دوم المپیاد را بستکبال، والیبال، تنیس روی میز و بدمینتون برشمرد که از چهارم شهریور  آغاز خواهند شد و ادامه داد: زمان در نظر گرفته شده برای مسابقات رشته‌های بدمینتون و تنیس روی میز سه روز متوالی است و ممکن است با توجه به تعداد زیاد شرکت کنندگان، مسابقات این رشته ها به روز چهارم نیز کشیده شود.

جمالی با اشاره به اینکه بازی های رشته‌های بستکبال و والیبال نیز تا نهم شهریور ادامه خواهند داشت، گفت:  در نهم شهریور با برگزاری فینال والیبال و بستکبال و برگزاری مراسم اختتامه در سالن‌های محل برگزاری مسابقات، شاهد پایان این دوره از المپیاد خواهیم بود.

وی زمان ورود تیم‌ها در مرحله دوم را سوم شهریور دانست و ادامه داد: جلسات فنی این چهار رشته در ساعت ۲۱ روز سوم شهریور در دانشکده پزشکی برگزار خواهد شد.

دبیر ستاد اجرایی چهاردهمین المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان دختر وزارت بهداشت در مورد سالن برگزاری مسابقات چهار رشته مرحله دوم المپیاد گفت: والیبال در سالن شهریار، بستکبال در سالن تختی، پینگ پنگ در سالن نیکمهر و بدمینتون در سالن کوثر برگزار خواهند شد. /224/205

  • گروه خبری : آخرین اخبار,ویژه دانشگاه ها
  • کد خبر : 193961
کلمات کلیدی