• 97/12/04 - 12:11
  • 40
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خبر داد:

آغاز مرحله دوم عملیات تکمیلی واکسیناسینون فلج اطفال در سیستان و بلوچستان

 
 
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از آغاز مرحله دوم عملیات تکمیلی واکسیناسینون فلج اطفال برای 465 هزار کودک زیر 5 سال  از امروز در سیستان و بلوچستان خبر داد.
 
به گزارش وبدا، دکتر سیدمهدی طباطبایی با بیان اینکه هدف از اجرای دو مرحله ای عملیات واکسیناسیون فلج اطفال، حفاظت از سلامتی فرزندان این مرز و بوم در برابر فلج اطفال است، خاطرنشان کرد: بیش 465 هزار کودک زیر 5 سال که در مرحله اول واکسن فلج اطفال را دریافت کرده اند و در مرحله دوم این کودکان جهت اطمینان بیشتر و تکمیل این عملیات، مجدد علیه فلج اطفال واکسینه خواهند شد.
 
وی در ادامه افزود: مرحله دوم عملیات واکسیناسیون از 4 اسفند در استان آغاز و تا ۶ اسفند ادامه خواهد داشت و بیش از ۳۷۰۰ تیم سلامت در سراسر استان، کار اجرای عملیات واکسیناسیون را بر عهده دارند.
 
دکتر طباطبایی گفت: تمامی کودکان اتباع کشورهای همسایه که در سیستان و بلوچستان حضور دارند تحت پوشش این طرح قرار خواهند گرفت.
 
وی در پایان از مردم درخواست کرد که با توجه به اینکه اجرای طرح واکسیناسیون فلج اطفال به صورت اکتیو و خانه به خانه انجام می شود، مردم باید همکاری بیشتری داشته باشند تا این طرح به بهترین حالت اجرا شود.
  • گروه خبری : آخرین اخبار,ویژه دانشگاه ها
  • کد خبر : 187252
کلمات کلیدی