• 98/07/22 - 09:08
  • 74
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام اعلام کرد:

آمادگی کامل برای ارائه خدمات پزشکی به زائرین اربعین حسینی

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: علیرغم مشکلات و تنگناهای مالی، آماده و در حال ارائه خدمات بهداشتی درمانی به زائران اربعین حسینی هستیم.

به گزارش وبدا، دکتر محمد کریمیان» با حضور در دفتر ایسنا منطقه ایلام با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی ایلام در کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین آمادگی کامل برای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی را دارد، اظهار کرد: بنا به رسالتی که داریم در حوزه بهداشت و درمان برای خدمت‌رسانی به زائران عتبات عالیات برنامه‌ریزی لازم و منسجم برای اربعین امسال انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه بعد از برگزاری جلسات هماهنگی، جمع‌بندی لازم را برای خدمت رسانی بهداشتی درمانی به زائران را انجام دادیم، افزود: بر اساس تصمیمات اتخاذ شده همه بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان ایلام در حالت آماده‌باش کامل هستند و حتی نیازهای لازم در این حوزه نیز دیده شده است.

رییس کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین استان ایلام با بیان اینکه مقرر شده ۸ فروند بالگرد برای خدمت‌رسانی به زائران در استان ایلام مستقر شود، گفت: ۹۰ پایگاه ثابت و سیار اورژانس ۱۱۵ و همچنین ۱۵۰ دستگاه آمبولانس، ۱۰ دستگاه اتوبوس آمبولانس برای خدمات‌رسانی به زائران اربعین حسینی در مسیرهای منتهی به مرز بین‌المللی مهران لحاظ شده است.

دکتر کریمیان با اشاره به اینکه در هر ۱۰ کیلومتر یک پایگاه جاده‌ای امدادی و درمانی در مسیرهای تردد زائران لحاظ کرده‌ایم، تصریح کرد: ۳ بیمارستان صحرایی با همکاری سپاه و ارتش و دانشگاه علوم پزشکی در مهران، ۲ دی کلینیک با همکاری وزارت بهداشت برای خدمت‌رسانی شایسته به زائران در مهران در نظر گرفته شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام با تأکید بر اینکه آماده خدمت‌رسانی به زائران حسینی در استان ایلام هستیم، اظهار کرد: برنامه‌ریزی لازم برای افزایش ظرفیت مراکز درمانی در ایام اربعین حسینی در ایلام و حتی برای نیروهای اعزامی از سایر استان‌های کشور در حوزه بهداشت و درمان صورت گرفته است.

وی به حضور چند برابری و پیش از موعد زائران اربعین در استان ایلام برای تردد از مرز مهران و حضور در کنگره عظیم اربعین اشاره و بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی ایلام آماده و در حال ارائه خدمات به زائران حسینی است که با توجه به مشکلات مالی نیازمند نگاه ویژه و مساعدت وزارتخانه هستیم.302/107

  • گروه خبری : آخرین اخبار,ویژه دانشگاه ها
  • کد خبر : 196022
کلمات کلیدی