• 98/01/26 - 14:48
  • 16
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرپرست دانشکده علوم پزشکی آبادان خبر داد:

اجرای طرح شهروند سالم در هفته سلامت

سرپرست دانشکده علوم پزشکی آبادان از اجرایی شدن طرح شهروند سالم در هفته سلامت با مشارکت شهرداری و تاکید بر شعار هفته سلامت خبر داد.

به گزارش وبدا، دکتر شکراله سلمان‌ زاده، اظهار کرد: هفته سلامت، فرصت مناسبی برای تعامل هرچه بیشتر با نهادهای مرتبط با حوزه سلامت است.

وی اضافه کرد: در هفته سلامت امسال پروژه‌های باقیمانده از دهه مبارک فجر به بهره‌ برداری می ‌رسند.

سرپرست دانشکده علوم پزشکی آبادان با اشاره به شعار هفته سلامت امسال با عنوان «مراقبت‌های بهداشتی اولیه راهی برای پوشش همگانی سلامت» و اینکه در آن بر مراقبت‌های بهداشتی و پوشش همگانی سلامت تاکید شده است، افزود: این مراقبت‌ ها در 35 سال گذشته بر جمعیت روستایی که 70 درصد جمعیت کشور تمرکز داشت.

وی بیان کرد: باید تلاش کنیم تا ضمن توجه به روستاییان در قالب طرح تحول نظام سلامت، در حوزه بهداشت به پوشش همگانی سلامت در بخش شهری نیز توجه کنیم.

دکتر سلمان ‎زاده خاطرنشان کرد: اساس پوشش همگانی سلامت، افزایش سطح سواد سلامت جامعه و آموزش خودمراقبتی است که برای رسیدن به آن، آموزش همگانی می ‌تواند بسیار کمک ‌کننده باشد.

سرپرست دانشکده علوم پزشکی آبادان در پایان تاکید کرد: در طرح شهروند سالم، مواردی همچون آموزش همگانی سلامت و خودمراقبتی در پارک‌ها، اماکن پرتردد و حاشیه شهرها، ایجاد کیوسک سلامت در فضاهای عمومی برای غربالگری سلامت و تردد اتوبوس سلامت در سطح شهرها و نقاط کمتر برخوردار، اجرایی می ‌شود. /302/ 148

  • گروه خبری : آخرین اخبار,ویژه دانشگاه ها
  • کد خبر : 189030
کلمات کلیدی