• 98/04/06 - 16:15
  • 48
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان:

احداث مرکز تحقیقات پیش بالینی و اتاق تمیز در اصفهان/استقرار ۴۰ شرکت دانش بنیان در پارک علم وفناوری سلامت/ کاهش بیش از 10 درصدی درآمد بیمه ای


رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: احداث مرکز تحقیقات پیش بالینی و اتاق تمیز را در اصفهان در دستور کار داریم.

به گزارش وبدا، دکتر طاهره چنگیز در همایش پژوهشی کلان منطقه ۷ کشور اظهار داشت: چون  عمده درآمد دانشگاه از محل درمان است بنابراین تعهد دانشگاه علوم پزشکی اصفهان مبنی بر کاهش هزینه های بیمه باعث شد بیش از 10 درصد شاهد کاهش درآمد بیمه ای و درآمد درمانی در سال گذشته  باشیم.

دکتر چنگیز گفت: هر ساله بودجه زیادی به عنوان یک درصد سهم حوزه پژوهش مشخص می شود اما درآمدهای پیش بینی شده محقق نمی شود و یا نقدینگی آن حاصل نمی گردد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در ادامه بیان داشت: به عنوان مثال از ۱۲۰۰ میلیارد تومان درآمد پیش بینی شده این دانشگاه، تنها هزار میلیارد تومان محقق شد که عملا ۵۰۰ میلیارد آن به صورت مطالبات از بیمه باقی ماند و نقدینگی آن تا پایان سال ۹۷ در اختیار دانشگاه قرار نگرفت.

وی گفت: بحران  نقدینگی دانشگاه در اسفند سال ۹۷ به جایی رسید که برای فراهم کردن تجهیزات و لوازم ضروری درمانی مجبور به دریافت وام ۶۰ میلیارد تومانی با سود ۱۸ درصد شدیم.

دکتر چنگیز همچنین از تکمیل پژوهشکده قلب و پژوهشکده بیماری های غیر واگیر خبر داد و گفت: مرکز مهارت های تجهیزات پزشکی نیز در این مدت تاسیس شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان همچنین از تکمیل سوله های پارک علم و فناوری سلامت خبر داد و اظهار داشت: تجهیز برخی از سوله ها و خرید کتاب از دیگر برنامه ها بود.

وی از استقرار ۴۰ شرکت دانش بنیان در پارک علم وفناوری سلامت نیز خبر داد و افزود: سال گذشته فراخوان طرح های پژوهشی بین رشته ای دادیم که تحت حمایت قرار گرفت.

  • گروه خبری : آخرین اخبار,ویژه دانشگاه ها
  • کد خبر : 192296
کلمات کلیدی