• 98/01/31 - 12:41
  • 11
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام اعلام کرد:

ارائه خدمات درمانی رایگان به جمعیت روستاهای سیل زده استان لرستان

 
رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: پس از وقوع سیل در استان های ایلام و لرستان، همکاران ما در حوزه بهداشت و درمان در اولین ساعات وقوع سیل، مناطق سیل زده را مورد پوشش خدمات خود قرار دادند.
 
به گزارش وبدا، دکتر کریم همتی در حاشیه ویزیت و درمان رایگان جمعیت مناطق روستایی سیل زده استان لرستان با همکاری دانشگاه و سازمان بسیج جامعه پزشکی استان اظهار داشت: تعداد ۹ روستای استان لرستان که هم مرز با استان ایلام هستند، پس از وقوع سیل، تمام خدمات بهداشتی درمانی از جمله ویزیت رایگان ساکنان، واکسیناسیون کودکان، خدمات مادران باردار و سالمندان را از دانشگاه علوم پزشکی ایلام دریافت کرده اند.
 
وی افزود: از دهم فروردین ماه تاکنون خدمت رسانی به روستاهای سیل زده حاشیه رود سیمره در استان های ایلام و لرستان انجام شده و این سفر، دومین بازدیدی است که از روزهای اخیر به مناطق سیل‌زده استان لرستان داشته ایم.
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام ادامه داد: براساس دستور دکتر نمکی، وزیر بهداشت، بازدیدها و خدمات‌دهی به مناطق روستایی سیل زده را افزایش داده ایم.
 
وی خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی ایلام با همکاری سازمان بسیج جامعه پزشکی استان با تیم کامل پزشکی و دارویی به مناطق روستایی استان لرستان در حاشیه رود سیمره خدمات‌رسانی کرده است.
 
دکتر همتی گفت: بیشترین مشکلات ساکنان روستاهای سیل زده استان لرستان هم مرز با استان ایلام، قطع برق و متعاقب آن عدم دسترسی به آب آشامیدنی سالم و بروز بیماری های فصلی بوده است.
 
وی تصریح کرد: افرادی که مبتلا به بیماری های فصلی شده اند، توسط تیم پزشکی یاد شده مورد ویزیت و درمان رایگان قرار گرفته‌اند.
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام بیان داشت: یکی از اقدامات مناسب و شایسته دانشگاه علوم پزشکی ایلام در مناطق سیل‌زده روستایی استان های ایلام و لرستان، انجام واکسیناسیون کودکان به صورت منظم بوده است.
 
 
وی تصریح کرد: در بین افراد ویزیت شده مناطق روستایی استان لرستان چند بیمار قلبی پیشرفته مورد ویزیت قرار گرفتند و برای درمان به بیمارستان های ایلام ارجاع داده شدند.
 
دکتر همتی ابراز داشت: تمامی تمهیدات لازم برای پیشگیری از شیوع بیماری‌های واگیر که مورد تاکید مسئولان وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی ایلام بوده، اندیشیده شده و خوشبختانه هیچ موردی از بیماری های واگیر در مناطق روستایی سیل‌زده مشاهده نشده است.
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام در خاتمه یادآور شد: بسیار خرسندیم که به هموطنانمان در مناطق سیل زده در استان لرستان خدمت‌رسانی کرده ایم و قطعا این خدمات دهی در ادامه نیز تداوم خواهد یافت.302/107
  • گروه خبری : آخرین اخبار,ویژه دانشگاه ها
  • کد خبر : 189202
کلمات کلیدی