• 98/06/31 - 08:43
  • 28
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

ارائه خدمات سلامت به بیش از 16 هزار زائر پاکستانی از ابتدای شهریور تاکنوناز ابتدای شهریور تاکنون  بیش از 16 هزار نفر از اتباع غیر ایرانی که از پایانه مرزی میرجاوه وارد کشور شدند، خدمات سلامت را دریافت کرده اند.

به گزارش وبدا، دکتر سید مهدی طباطبایی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با بیان این مطلب افزود: با توجه به ورود بیش از 16 هزار 620 نفر زائر پاکستانی توسط 165 اتوبوس به داخل پایانه مرزی میرجاوه، خدمات سلامت به تمامی زوار پاکستانی که قصد عبور از پایانه مرزی میرجاوه را دارند ارائه می شود.

وی با اظهار خرسندی از سامان دهی ترددهای مرزی در پایانه های رسمی کشور گفت: با توجه به استقرار گروه های خدماتی بهداشت و درمان در گذرگاه های رسمی، امکان اجرای دستورالعمل های بهداشت بین الملل در این گذرگاه ها وجود دارد و نگرانی اصلی ما در خصوص انتقال بیماری های عفونی مانند مالاریا و التور به ترددهای غیر مجاز مرزی مربوط می شود.

دکتر طباطبایی با اشاره به اینکه در دهه اول محرم امسال تعداد زائرین پاکستانی نسبت به سال گذشته  13 درصد رشد داشته است، افزود:  کارکنان بهداشت، درمان و اورژانس 115 بصورت شبانه روزی در پایانه مرزی میرجاوه آماده ارائه خدمات بهداشتی، درمانی و اورژانسی به اتباع پاکستانی هستند و همچنین بیمارستانهای دارالشفاء میرجاوه و بیمارستانهای مرکز استان آماده خدمات رسانی به بیماران اورژانسی هستند.

گفتنی است: بیماریابی، واکسیناسیون، سم پاشی، گند زدایی محل های اسکان، نظارت بر کلر زنی آب و مواد غذایی توزیع شده و نظارت بر جمع آوری و دفع صحیح پسماندها، خدمات سلامت دهان و دندان، آموزش سلامت به زبان اردو در مسیرهای تردد توسط داوطلبان سلامت، از جمله اقدامات بهداشتی است که در محل توقف و اسکان و مسیر تردد  زائرین انجام می شود.

  • گروه خبری : آخرین اخبار,ویژه دانشگاه ها
  • کد خبر : 195215
کلمات کلیدی