• 99/04/30 - 08:47
  • 1043
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مازندران تشریح کرد:

از شایعه تا واقعیت تاثیر یک شربت در بیماران کرونایی مازندران

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مازندران درباره اعلام نتیجه موثر استفاده از یک شربت گیاهی در درمان بیماران کرونا در شهر آمل که در رسانه‌ها مطرح شده است، اظهار کرد: استفاده از این شربت یک طرح تحقیقاتی بوده است که مجوز این طرح توسط دانشگاه علوم پزشکی مازندران فقط برای استفاده روی تعدادی از بیماران صادر شده است.

به گزارش وبدا، دکتر مجید سعیدی افزود: برای اعلام اثربخش بودن دارو؛ دارو باید مورد مطالعه بیشتری قرار گیرد و در حال حاضر به لحاظ علمی و به صورت قطعی نمی‌توانیم بگوییم که این داور موثر است به این دلیل که تعداد نمونه‌های ما کم بوده است.
وی با تاکید بر اینکه براساس قانونی که در مورد مسائل پژوهشی وجود دارد به مجری طرح اعلام شد که درخواست‌شان را مطرح کنند تا در شورا طرح شود و اگر موافقت شد روی تعداد نفرات بیشتری ادامه دهند و البته خود مجری طرح نیز اعلام کرد تایید اثربخشی این دارو بر اساس داده‌های ما قابل استناد نیست و باید روی نفرات بیشتری آزمایش شود.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مازندران در ارتباط با مطرح شدن اثربخشی شربت کرونا مورد اشاره در این طرح تحقیقاتی در برخی از رسانه‌ها، افزود: برخی از افرادی که در این طرح بودند این موضوع را رسانه‌ای کرده و حتی بحث کشف آن را انتشار دادند که مطالب مطرح شده فاقد پایه‌های علمی است.

وی با اعلام اینکه تا زمانی که مطالعات این شربت کامل نشود و با نتایج علمی به اثبات نرسد، نمی‌توانیم در مورد آن اظهارنظر کنیم و این مسئله باید مسیر خاص قانونی خود را طی کند.

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار کرونا ویروس,ویژه دانشگاه ها
  • کد خبر : 211935

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *