• 98/04/05 - 09:18
  • 38
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
رییس بیمارستان 17شهریور رشت خبر داد:

افتتاح اولین کلینیک تخصصی تغذیه با شیر مادر در دانشگاه علوم پزشکی گیلان

 
اولین کلینیک تخصصی تغذیه با شیر مادر، به همت گروه خدمات پرستاری بیمارستان 17شهریور رشت، برای اولین بار در گیلان و با هدف ارتقای سلامت مادر و کودک، با حضور مدیر اداره پرستاری دانشگاه علوم پزشکی گیلان و جمعی از مسئولان این دانشگاه، افتتاح شد.
 
به گزارش وبدا، دکتر محمود عاطف راد رییس بیمارستان 17شهریور رشت در حاشیه افتتاح این کلینیک تخصصی گفت: شیر مادر حاوی تمام مواد مغذی مورد نیاز کودک و محرک تکامل سیستم ایمنی است.
 
وی با اشاره به اینکه شیر مادر بهترین غذا برای پرورش جسم و جان کودک است، افزود: تغذیه با شیر مادر به عنوان اولین عامل ایمن سازی کودکان، حفاظت در برابر عفونت‌های تنفسی، بیماری اسهال و سایر بیماری های بالقوه تهدیدکننده زندگی را موجب می شود و نیز دارای اثر حفاظتی در برابر چاقی و برخی از بیماری های غیر واگیر در مراحل بعدی زندگی است.
 
گفتنی است، در کلینیک تخصصی شیر مادر، ارائه خدماتی مانند روش مطلوب تغذیه با شیر مادر، آشنایی با مزایای شیر مادر و آگاهی از نقش شیردهی در سلامت مادران، در روزهای سه‌شنبه از ساعت 9 صبح تا 12 ظهر و پنج‌شنبه‌ها 8 صبح  تا 10 صبح، به صورت رایگان، توسط پرستاران آموزش دیده انجام می شود. خدمات این کلینیک در سایر روزهای هفته در داخل بخش نوزادان انجام می‌گیرد. یک شماره موبایل به تمام مادرانی که از بخش نوزادان مرخص شوند داده می‌شود تا در مواجهه با هرگونه مشکل شیردهی، همه روزه از ساعت 8  تا 20، با کارشناسان مجرب مرکز مطرح و آموزش و توصیه‌های لازم را دریافت کنند./136/2058
  • گروه خبری : آخرین اخبار,ویژه دانشگاه ها
  • کد خبر : 192259
کلمات کلیدی