• 97/12/01 - 13:34
  • 25
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
رییس دانشگاه علوم پزشکی جهرم خبر داد:

افتتاح ٢۰ پروژه بهداشتی، درمانی و آموزشی دانشگاه علوم پزشکی جهرم با حضور وزیر بهداشت/ دانشگاه علوم پزشکی جهرم، میزبان دومین جشنواره عمران و سلامت

 
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی جهرم از افتتاح ٢۰ پروژه بهداشتی، درمانی و آموزشی این دانشگاه با حضور وزیر بهداشت در 4 اسفند سال جاری خبر داد.   
 
به گزارش وبدا، دکتر محمد رحمانیان اظهار داشت: هدف از سفر وزیر بهداشت به شهرستان جهرم علاوه بر افتتاح این ٢۰ پروژه بهداشتی، درمانی و آموزشی، آشنایی نزدیک با دستاوردهای حوزه سلامت، آموزش و پژوهش دانشگاه و عملکرد های انجام شده است.  
 
وی در ادامه با اشاره به افتتاح ٢۰ پروژه در دومین جشنواره سلامت دانشگاه علوم پزشکی جهرم عنوان کرد: این ٢۰ پروژه شامل بلوک زایمانی بیمارستان استاد مطهری، دانشکده پرستاری و پیراپزشکی، ۶ خانه بهداشت، ۵ پانسیون پزشکان و ۵ مرکز خدمات جامع سلامت و پایگاه سلامت شهری و روستایی است که با اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان تجهیز شده است. 
 
دکتر رحمانیان، افتتاح بلوک زایمانی بیمارستان استاد مطهری جهرم را که یکی از مهمترین پروژه های دانشگاه علوم پزشکی جهرم دانست و اظهار داشت: این پروژه با زیر بنایی به مساحت ۴ هزار متر مربع و اعتباری بالغ بر ۱٣ میلیارد تومان طی دو سال ساخته شده است. همچنین ایجاد فضای فیزیکی مناسب و استاندارد برای مادر و نوزاد از اهداف اصلی ساخت این پروژه بوده است.
 
به گفته وی، بلوک زایمانی در چهار طبقه بنا و دارای بخش زایشگاه، زنان و زایمان، بخش مراقبت های ویژه نوزادان و بخش اتاق عمل است.
 
 وی افزود: همچنین این بلوک زایمانی دارای ۱۱ تخت LDR (واحدهای تک نفره زایمان طبیعی)، ٣ اتاق عمل، ٣۰ تخت در بخش مراقبت های مادران پس از زایمان و ٨ تخت در بخش مراقبت های ویژه نوزادان است.
 
دکتر رحمانیان با اشاره به ساخت ساختمان جدید دانشکده پرستاری و پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی جهرم گفت: ساخت این دانشکده مطابق با آخرین استانداردهای ساختمان های آموزشی است و ساخت آن، هزینه ای بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان داشته است.
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی جهرم با اشاره به افتتاح ۵ مرکز خدمات جامع سلامت و پایگاه سلامت شهری و روستایی دانشگاه در اسفند ماه 97 بیان کرد: ساخت این مراکز از اهداف برنامه طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت با ارائه خدماتی در زمینه های سلامت خانواده توسط مراقبین سلامت، بهداشت محیط و حرفه ای، سلامت روان، تغذیه، دهان و دندان و سلامت کودکان بوده است.
 
وی افزود: هر یک از این مراکز در زمینی به مساحت بیش از ۶۰۰ متر مربع ساخته شده اند و ساخت آنها بالغ بر ۵ میلیارد و ٩۰۰ میلیون تومان هزینه در برداشته است.
 
به گفته وی، در ساخت و احداث بلوک زایمانی بیمارستان استاد مطهری، دانشکده پرستاری و پیراپزشکی و ۵ مرکز خدمات جامع سلامت و پایگاه سلامت شهری و روستایی، خیّرین دانشگاه علوم پزشکی جهرم نقش بسزایی داشته اند.
 
دکتر رحمانیان در ادامه اظهار داشت: از دیگر پروژه های ساخته شده این دانشگاه، افتتاح ۶ خانه بهداشت در مناطق محروم شهرستان جهرم است و زیربنای هر خانه بهداشت ۱۱۰ متر مربع بوده و  ۱٢۵ میلیون تومان اعتبار، هزینه شده است.
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی جهرم در پایان با اشاره به افتتاح ۵ محیط زیست پزشک با هدف ایجاد شرایط و امکانات لازم برای پزشکان در مراکز بهداشتی و درمانی دانشگاه گفت: زیر بنای هر کدام از این خانه های پزشک ۱۰۰ متر مربع و کل اعتبار تخصیص یافته به این پروژه ٩۰۰ میلیون تومان بوده است.
  • گروه خبری : آخرین اخبار,ویژه دانشگاه ها
  • کد خبر : 187178
کلمات کلیدی