• 98/01/25 - 08:15
  • 4
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خبر داد:

افزایش پوشش خدمات سلامت دهان ودندان در 28 مرکز جامع سلامت

 
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خبر داد: پس از طرح تحول سلامت 28 مرکز جامع سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به امکانات دندانپزشکی مجهز شده است و با حضور دندانپزشکان مقیم، خدمات سلامت دهان و دندان با تعرفه دولتی به مردم ارائه می شود. 
 
به گزارش وبدا، دکتر سیدمهدی طباطبایی، ضمن تبریک فرارسیدن 23 فروردین ماه و روز دندانپزشک اظهار کرد: دندانپزشکان علاوه بر اینکه به عنوان یکی از اعضای تیم سلامت، در راستای درمان بیماری ها و ارتقای سطح سلامت دهان و دندان شهروندان، تلاش های قابل توجهی ارائه کرده اند، ارائه خدمات سلامت به دانش آموزان مدارس استان از محوری ترین برنامه های آنها در گروه سلامت دهان و دندان بوده است.
 
وی افزود: در سال 97 به حدود 178 هزار نفر از دانش آموزان مقاطع ابتدایی خدمات سطح اول و دوم سلامت دهان و دندان شامل آموزش های پیشگیری و درمان اولیه، ترمیم و فیشور سیلانت در مراکز خدمات جامع سلامت و سطح مدارس ارائه شده است.
 
دکتر طباطبایی گفت: بیش از 45 نفر از دندانپزشکان و بهداشت کاران دهان و دندان شاغل در حوزه بهداشت، ارائه خدمات سلامت دهان و دندان، شامل فیشور سیلانت، ترمیم، کشیدن و جرمگیری دندان برای عموم مردم خصوصا زنان باردار و شیرده و دانش آموزان را در مراکز جامع سلامت بر عهده دارند.
 
گفتنی است، طرح عاری از پوسیدگی دندان یکی از مهمترین اقدامات سلامت دهان و دندان بوده که در قالب سطح 2 ارائه خدمات به دانش آموزان مدارس ارائه شده است.302/225
  • گروه خبری : آخرین اخبار,ویژه دانشگاه ها
  • کد خبر : 188959
کلمات کلیدی