• 98/03/21 - 14:46
  • 63
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
امام جمعه سبزوار عنوان کرد:

انتخاب سبک زندگی سالم، راهکاری برای کنترل فشار خون


امام جمعه سبزوار گفت: تغذیه مناسب، اجتناب از مصرف دخانیات، کنترل مصرف نمک و پرداختن به فعالیت‏های بدنی، عمده راهکارهای مقابله با فشار خون است.

به گزارش وبدا، حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا مقیسه با تاکید بر انتخاب سبک زندگی سالم به عنوان مهمترین راهکار کنترل فشار خون اظهار کرد: بیماری فشار خون ارتباط مستقیمی با سبک زندگی وانتخاب شیوه زندگی سالم دارد.

وی افزود: در سال هاي اخیر با ماشيني و صنعتي شدن جوامع، الگوی بیماری ها از بیماری های واگیر به غیر واگیر تغییر یافته و درصد مبتلایان به بیماری هایی مانند فشار خون، افزایش یافته است.

امام جمعه سبزوار با بیان اینکه توجه جدی به کنترل فشار خون بالا امری ضروری است، ادامه داد: تغذیه مناسب، اجتناب از مصرف دخانیات، کنترل مصرف نمک و پرداختن به فعالیت‏های بدنی، از جمله راهکارهای مقابله با فشار خون است.

حجت الاسلام مقیسه با اشاره به اینکه فشار خون بالا، شایع‌ترین علت سکته مغزی و بیماری‌های قلبی است اضافه کرد: با افزایش سن، خطر ابتلا به این بیماری، افزایش می یابد و تشخیص این بیماری و این‏که چه زمانی و در چه شرایطی به سراغ انسان می‏آید، یکی از مهمترین موارد پیشگیری از ابتلا به آن است.

وی با بیان اینکه بسیج ملی کنترل فشار خون بالا با شعار "فشار خون، بدانیم و اقدام کنیم" یک حرکت عظیم عمومی در سطح کشور است،تاکید کرد: همکاری و مشارکت عموم مردم و مسئولین، تمام نهادها و ادارت  در راستای تحقق اهداف این کمپین، امری بسیار مهم و ضروری است.

گفتنی است، حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا مقیسه ضمن تشکر و حمایت از اقدامات دانشگاه علوم پزشکی سبزوار از عموم مردم دعوت کرد تا با حضور در خانه های بهداشت، پایگاه های سلامت و مراکز جامع سلامت شهری و روستایی در اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون همکاری لازم را داشته باشند.

  • گروه خبری : آخرین اخبار,فشار خون بالا,ویژه دانشگاه ها
  • کد خبر : 191543
کلمات کلیدی