• 97/11/23 - 12:30
  • 12
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار عنوان کرد:

انجام بیش از شش هزار و 200 عمل آنژیوگرافی، آنژیوپلاستی و جراحی قلب باز در سبزوار

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار از انجام بیش از شش هزار و 200 عمل موفقیت آمیز آنژیوگرافی، آنژیوپلاستی و جراحی قلب باز خبر داد.

به گزارش وبدا، دکتر علیرضا مسلم در این خصوص گفت: تاکنون بیش از 4 هزار بیمار مورد آنژیوگرافی و 2هزار بیمار دیگر نیز مورد آنژیوپلاستی و استنت گذاری قرار گرفته اند. همچنین بیش از 250 مورد عمل جراحی قلب باز در بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی حشمتیه سبزوار انجام شده است.

وی با بیان اینکه بخش آنژیوگرافی بیمارستان حشمتیه سبزوار با دارا بودن دو فوق تخصص اینترونشن و 13 پزشک کاردیولوژیست، تنها مرکز غرب خراسان رضوی است که به صورت 24 ساعته فعال است،افزود: یکی دیگر از مواردی که این بخش را متمایز می کند، انجام فعال آنژیوپلاستی در موارد سکته های حاد قلبی است، که یکی از موثرترین  روش ها در درمان بیماری های قلبی محسوب می شود. 

دکتر مسلم با اشاره به اینکه آنژیوگرافی یک روش تشخیصی تهاجمی، برای مشخص کردن وجود و شدت تنگی عروق کرونر می باشد، افزود: اکثر بیمارانی که به این مرکز مراجعه می کند از طریق دست آنژیوگرافی می شوند که در این روش عوارض موضعی آنژیوگرافی کاهش و ترخیص بیمار نیز اغلب پس از چهار ساعت امکانپذیر است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در ادامه با بیان اینکه بیش از 90    درصد اعمال جراحی قلب در این بیمارستان به صورت عمل بای پس عروق کرونر است،بیان کرد: جراحی های قلب باز انجام شده در این مرکز شامل بای پس عروق کرونر، جراحی دریچه قلب و تامپوناد قلبی است.

وی با اشاره به انجام تمام اعمال جراحی قلب باز در این بیمارستان و کاهش چشمگیر اعزام بیماران به مراکز دیگر، اظهار داشت: بیمارستان  تخصصی و فوق تخصصی حشمتیه، تنها مرکز ارائه دهنده خدمات جراحی قلب باز در غرب خراسان رضوی است که علاوه بر پذیرش بیماران قلبی سبزوار، به بیماران شهرستان‌های همجوار نیز، خدمت ارائه می کند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با بیان اینکه میزان هزینه اعمال جراحی قلب در این بیمارستان براساس تعرفه دولتی و حتی نسبت به بعضی از مراکز دولتی پایین تر است،خاطر نشان کرد: بیمارستان حشمتیه با به روز ترین تجهیزات استاندارد و با دارا بودن بخش های تخصصی و فوق تخصصی قادر به ارائه بهترین خدمات به مراجعین در کمترین زمان ممکن است.

گفتنی است، بیمارستان 245 تختخوابی تخصصی و فوق تخصصی حشمتیه، اسفند ماه 1394 در 8 طبقه با بخش های فوق تخصصی اطفال و نوزادان، قلب، بخش جراحی، مراقبت های ویژه سی سی یو،  آی سی یو جراحی قلب، اتاق عمل، اورژانس، آزمایشگاه، داروخانه،رادیولوژی،سی تی اسکن،سونوگرافی، ماموگرافی،آنژیوگرافی  و آنژیوپلاستی و درمانگاه های تخصصی، توسط رییس جمهور از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح شد.

  • گروه خبری : آخرین اخبار,ویژه دانشگاه ها
  • کد خبر : 186952
کلمات کلیدی