• 97/12/20 - 12:26
  • 38
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی سبزوار عنوان کرد:

انجام بیش از 29 هزار ماموریت توسط اورژانس / ارائه خدمات پیش بیمارستانی به 3 هزار و 100 بیمار و مصدوم

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی سبزوار گفت: در سال جاری بیش از 29 هزار و 900 ماموریت توسط اورژانس 115سبزوار انجام شده است که در این عملیات ها 33 هزار و 100 بیمار و مصدوم به مراکز درمانی منتقل شده اند.

به گزارش وبدا، دکتر علی شریفان در این خصوص اظهار کرد: محور تهران - مشهد در حوزه سبزوار یکی از پرحادثه ترین محورهای کشور محسوب می شود که تا پایان بهمن ماه سال جاری بیش از 29 هزار و 900 ماموریت توسط اورژانس 115سبزوار در این محور انجام شده و در این عملیات ها به 33 هزار و 100 بیمار و مصدوم خدمات پیش بیمارستانی ارائه شده است.

وی افزود: بیش از 21 درصد از حجم ماموریت ها در این مدت مربوط به حوادث ترافیکی بوده به طوری که در هر روز 19 ماموریت فقط به تصادفات درون و برون شهری اختصاص داشته که این میزان نسبت به نوروز 97 به 26 مورد ماموریت تصادف، افزایش یافته است.

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت های با بیان اینکه اورژانس هوایی سبزوار به عنوان نوزدهمین پایگاه هوایی خدمات مورد نیاز را تا شعاع 150 کیلومتری سبزوار ارائه می دهد،اضافه کرد: بالگرد اورژانس هوایی از ابتدای راه اندازی بیش از 420 بیمار و مصدوم را انتقال داده و در سال جاری 3 مورد زایمان موفق توسط تکنسین های اورژانس در بالگرد انجام شده است.

دکتر شریفان با بیان اینکه اینکه طبق آئین نامه سامان دهی پوشش فراگیر فوریت های پزشکی، زمان استاندارد رسیدن بر بالین بیمار داخل شهر 8 دقیقه  و در جاده ها کمتر از 15 دقیقه است، تصریح کرد: آمار رسیدن بر بالین بیمار در سبزوار، داخل شهر 5 دقیقه و در جاده هم این زمان کمتر از 9 دقیقه می باشد.

رییس اورژانس سبزوار ادامه داد: روزانه بیش از 150 مورد تماس تلفنی با مرکز ارتباطات اورژانس سبزوار برقرار می شود که از این تعداد متاسفانه 20تماس مربوط به مزاحمت تلفنی است که رسانه ها می توانند با فرهنگ سازی نقش مهمی در کاهش مزاحمت های تلفنی اورژانس داشته باشند.

وی با بیان اینکه در سال گذشته آمبولانس های پایگاه های جاده تهران - مشهد به پیشرفته ترین ناوگان زمینی نوسازی شده است، بیان داشت: دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در سال گذشته از محل اعتبارات داخلی افزون بر چهار پایگاه مصوب، اقدام به راه اندازی 2 پایگاه اورژانس شهری کرده که این تعداد به تناسب فصل و موقعیت افزایش و یا کاهش می یابند.

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی سبزوار با اشاره به آمادگی کامل این مرکز در ایام نوروز،خاطرنشان کرد: اورژانس سبزوار با داشتن ۲۶ پایگاه شهری و جاده ای، 30 دستگاه آمبولانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس، یک دستگاه موتور آمبولانس و یک بالگرد آماده خدمات رسانی به مسافران و زائران بارگاه رضوی در نوروز 98 است.

  • گروه خبری : آخرین اخبار,ویژه دانشگاه ها
  • کد خبر : 187899
کلمات کلیدی