• 98/03/20 - 07:48
  • 34
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
رییس دانشگاه علوم‌ پزشکی مجازی کشور اعلام کرد:

اولین مجله‌ تصویری کشور با هدف تسهیل و تسریع انتقال دانش، به‌ زودی منتشر می شود

 
 
رییس دانشگاه علوم‌ پزشکی مجازی کشور اعلام کرد: اولین مجله‌ تصویری کشور که دومین مجله‌ علمی، پژوهشی تصویری دنیا نیز محسوب می‌شود، به‌ زودی منتشر خواهد شد.
 
به گزارش وبدا، دکتر سید ناصر استاد رییس دانشگاه علوم پزشکی مجازی کشور ضمن اشاره به تهیه‌ فیلم برای آموزش مخاطبان در جهت دریافت روش‌ها و نتایج پژوهش علمی در این مجله، از آن به عنوان راه حلی برای تقلیل معضل جزیره‌ای بودن پژوهش‌ها در کشور، اجتناب از تکرار در اجرای مطالعات، جلوگیری از صرف وقت و هزینه‌های گزاف به جهت آزمون و خطا در اجرای پروتکل‌های کلیدی توسط متخصصان و پژوهشگران جهان و همچنین نشان دادن کاربرد نتایج پژوهش‌ها در عرصه‌ واقعی آموزش بالینی و آکادمیک یاد کرد.
 
وی خاطرنشان کرد: مجله‌ visualized journal of medical scienoes مجله‌ای تصویری و علمی، پژوهشی است که با مستندسازی تجارب محققین از طریق تهیه‌ فیلم و به اشتراک‌گذاری آن در ساختاری استاندارد و تعریف شده، ارزیابی ‌های علمی و منصفانه‌ای نظیر داوری همتا را در مراحل بررسی و کسب تایید پشت سر می‌گذارد و علاوه بر تسهیل و تسریع انتقال دانش، کاربردی کردن یافته‌های مطالعات محققین و بهره‌وری از آن را سهولت می‌بخشد.
 
وی با اشاره به مخاطبین این نشریه اعم از دانشمندان، محققین، فراگیران و سایر مخاطبین پژوهش و آموزش در حوزه‌ علوم‌ پزشکی در سراسر دنیا، از چاپ آن به صورت فصلنامه و به زبان انگلیسی خبر داد و افزود: حوزه‌ تخصصی این مجله، مباحث پزشکی است و مقالات آن مبتنی بر ویدئو و تصویر هستند. همچنین قسمت روش کار مقاله در قالب فیلم ارائه می شود.
 
رییس دانشگاه علوم‌ پزشکی مجازی کشور ضمن ابراز خرسندی از اخذ موافقت اصولی این مجله از کمیسیون نشریات علوم ‌پزشکی کشور و همچنین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از طراحی اولین اعلام فراخوان کشوری جهت دریافت مقالات ویدئویی خبر داد و یادآور شد: یک سوم از اعضای هیات تحریریه‌ مجله‌‌ مذکور از متخصصین و دانشمندان کشورهای سوئد، هلند و کانادا هستند.
 
دکتر استاد در پایان یادآور شد: این مجله مقالاتی که در تمام حیطه‌های علوم پایه و تخصصی به لحاظ روش‌شناسی و متدولوژی دارای نوآوری بوده و یا استاندارد طلایی حوزه‌ پژوهش محسوب می‌شوند را برای چاپ می‌پذیرد.302/223
  • گروه خبری : آخرین اخبار,ویژه دانشگاه ها
  • کد خبر : 191427
کلمات کلیدی