• 98/01/25 - 10:24
  • 5
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

برگزاری برنامه بیمارستان خرس عروسکی ویژه کودکان در یزد

برنامه بیمارستان خرس عروسکی (TBH) برای اولین بار در استان یزد، به مدت ۳ روز از ۲۱ تا ۲۳ فروردین ماه سال جاری ویژه کودکان ۳ تا ۷ در سالن همایش‌های باقرالعلوم دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد برگزار شد.

به گزارش وبدا، دکتر علی دهقانی، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یزد در مراسم اختتامیه این برنامه ضمن تشکر از تلاش های بی وقفه دانشجویان در برگزاری این برنامه اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی یزد، سومین دانشگاه مجری این برنامه در کشور بود که با همکاری دانشجویان و ارگان های مرتبط به نحو احسن و بهترین شکل در سطح کشور برگزار شد.

وی با اشاره به اهداف برگزاری بیمارستان خرس عروسکی از جمله آشنایی روانی کودکان زیر دبستان، آمادگی خانواده های آنها در محیط های درمانی و همچنین پیشگیری از ترس مجموعه خانواده ها و کودکان زیر ۷ سال از محیط های درمانی اظهار امیدواری کرد که اهداف این برنامه به زودی در آینده وسعت پیدا کند.

وی در ادامه ضمن تقدیر و تشکر از تشریک مساعی دانشجویان در برگزاری این برنامه، بیان کرد: انجام چنین اقدامات گروهی، سرچشمه و پیش مقدمه برای تلاش بیشتر آینده سازان کشور است.

همچنین در پایان این مراسم از کادر اجرایی بیمارستان خرس عروسکی یزد تجلیل شد.

گفتنی است، این برنامه برای کودکان جامعه هدف (۱تا ۷ سال)، فضای بیمارستانی شبیه سازی می‌شود تا کودکان به همراه عروسک های خود وارد محیط شده و با فضای بیمارستان بیشتر آشنا شوند. در این برنامه علاوه بر آموزش‌های لازم به کودک، فرهنگ سازی سلامت نیز برای این کودکان انجام شد. ایجاد اتاق بازی برای کودکان، آموزش رفتار با کودک در محیط های درمانی، برگزاری کارگاه مهارت‌های فرزندپروری ویژه والدین و همچنین انجام تست ارزیابی آگاهی کودکان و والدین از مهمترین فعالیت های این برنامه بود.

همچنین، این برنامه توسط کانون خیریه امام علی(ع)، تشکل نسل نو، انجمن علمی پزشکی و سایر انجمن علمی‌های دانشگاه علوم پزشکی یزد و با همکاری استانداری، اداره فرهنگی و ورزشی شهرداری یزد از ۲۱ تا ۲۳ فروردین ماه در سالن همایش‌های باقرالعلوم برگزار شد./143/205

  • گروه خبری : آخرین اخبار,ویژه دانشگاه ها
  • کد خبر : 188966
کلمات کلیدی