• 97/11/27 - 09:05
  • 19
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار خبر داد:

بهره مندی بیش از 3 هزار بیمار از خدمات درمانی پزشکی هسته ای در سبزوار

 
 
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار از بهره مندی بیش از 3 هزار بیمار از خدمات درمانی پزشکی هسته ای خبر داد.
 
به گزارش وبدا، دکتر محمد نعمت شاهی با اعلام این خبر افزود: از ابتدای راه اندازی بخش پزشکی هسته ای در مرکز آموزشی درمانی واسعی سبزوار تاکنون، بیش از 3 هزار بیمار از خدمات تشخیصی و درمانی پزشکی هسته ای بهره مند شده اند.
 
وی با بیان اینکه برای این بیماران اسکن های قلب،ریه، استخوان،تیروئید،کلیه و اکتروتیت انجام شده است، گفت: بخش پزشکی هسته ای مرکز آموزشی درمانی واسعی با استفاده از جدیدترین دستگاه گاما کمرای(Dual Head)  تمامی اسکن های مورد نیاز را انجام می دهد. همچنین ید درمانی برای بیماران مبتلا به پرکاری تیروئید نیز انجام می شود.
 
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار اضافه کرد: مرکز طب هسته ای این بیمارستان به عنوان تنها مرکز ارائه دهنده خدمات پزشکی هسته ای در غرب خراسان رضوی به بیماران شهرستان‌های همجوار نیز ارائه خدمت می کند.
 
دکتر نعمت شاهی با بیان اینکه پزشکی هسته‌ای جزو بهترین روش های تشخیصی در بسیاری از بیماری ها و نیز درمان بعضی از سرطان ها است، تصریح کرد: پزشکی هسته‌ای فرآیندی ایمن در تشخیص و درمان بیماری‌هاست که علاوه بر امکان تصویربرداری فیزیولوژیک، عملکرد بافت را نیز نشان داده و این امکان با عملکرد ام آر آی، سی‌تی‌اسکن، رادیوگرافی و سایر روش‌های تصویربرداری متفاوت است.
 
گفتنی است، بخش پزشکی هسته ای مرکز آموزشی درمانی واسعی سبزوار در زمینی با زیربنای 480 متر مربع و اعتباری بالغ بر 1 میلیارد و 500 میلیون تومان،اردیبهشت ماه 1396 با حضور وزیر بهداشت به بهره برداری رسید.
  • گروه خبری : آخرین اخبار,ویژه دانشگاه ها
  • کد خبر : 187035
کلمات کلیدی