• 97/11/09 - 09:19
  • 60
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
رییس شبکه بهداشت و درمان خوشاب خراسان رضوی عنوان کرد:

بهره مندی بیش از 85 درصد مادران بارداراز طرح حمايتي سبد غذايي بنياد علوي

 
 
رییس شبکه بهداشت و درمان خوشاب گفت: بیش از 85 درصد از مادران باردار مناطق محروم خوشاب از طرح حمايتي سبد غذایی بنیاد علوی بهره مند شده اند.  
 
به گزارش وبدا، دکتر مرضیه احمدی در این خصوص اظهار داشت: طرح حمايتي سبد غذايي بنياد علوي از سال 93 در شهرستان خوشاب با تعداد 60 سبد شروع شد که با پيگيري انجام شده و نياز منطقه در حال حاضر به 300 سبد رسيده است.
 
وی با بیان اینکه این طرح با اولويت مناطق محروم انجام شد و همه مادران تحت پوشش این سبد قرار نمی گیرند، افزود: طبق دستورالعمل ارسالی از وزارت بهداشت، مادران باردار دارای شرایط هموگلوبین کمتر از 11، وزن گیری ناکافی در طول بارداری، نمایه توده بدنی کمتر از 18.5، دوقلویی یا چند قلویی و عدم استطاعت مالی مشمول این طرح می شوند.
 
رییس شبکه بهداشت و درمان خوشاب اضافه کرد: مادران باردار در صورت داشتن شرایط بعد از سن بيست هفتگي بارداري معرفی و سه دوره در زمان بارداري و تا شش ماه بعد از زايمان سبد دریافت می کنند.
 
دکتر احمدی با بیان اینکه تا زماني که مادري از طرح خارج نشود با توجه به ظرفيت محدود امکان اضافه شدن مادر باردار جديد به طرح نيست، تصریح کرد: تاکنون بیش از 85 درصد از ماردارن باردار مناطق محروم خوشاب از طرح حمايتي سبد غذایی بنیاد علوی بهره مند شده اند.  
 
وی خاطرنشان کرد: ازابتدای سال جاری 3 دوره سبدغذایی توزیع شده است که مربوط به 6 ماهه اول سال است و طبق برنامه ريزي اعلام شده از طرف موسسه بنیاد علوی زمان توزيع سبد غذایی بعدي متعاقبا اعلام مي شود.
  • گروه خبری : آخرین اخبار,ویژه دانشگاه ها
  • کد خبر : 186321
کلمات کلیدی