• 97/11/27 - 14:32
  • 28
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
در راستای تقویت گردشگری سلامت؛

بیمارستان قصرشیرین در سال آینده راه اندازی می شود

 
 
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: بیمارستان قصرشیرین به عنوان یکی از مراکز توریسم درمانی در سال ۹۸ راه اندازی می شود و فعال سازی این بیمارستان با توجه به نزدیک بودن موقعیت جغرافیایی به مرز عراق از برنامه های مهم سال آینده است.
 
به گزارش وبدا، دکتر بهمن روشنی با بیان اینکه از سال ۹۴ دستورالعمل پذیرش بیماران خارجی به بیمارستان‌های تابعه ابلاغ شده است، افزود: در حال حاضر ۱۰ بیمارستان دارای بخش‌های Ipd (واحد پذیرش بیماران بین الملل) بوده و کارشناسان گردشگری سلامت در آنها در حال فعالیت هستند. 
 
وی تصریح کرد: وجود پزشکان متخصص و مجرب در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه باعث افزایش 2.5 برابری میزان مراجعه بیماران خارجی به بیمارستان های تابعه شده است و از سوی دیگر، داشتن مرزهای مشترک با کشور عراق فرصت مناسبی برای جذب بیماران در این حوزه است. بنابراین برنامه ما برای سال آینده توسعه بخش‌های توریسم درمانی در مراکز درمانی است.
 
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه یادآور شد: در راستای توسعه توریسم درمانی در استان کرمانشاه با سرکنسول عراق در کرمانشاه در ماه اخیر رایزنی هایی انجام شده اما مذاکرات و اقداماتی در جهت وارد شدن شرکت های گردشگری سلامت جهت معرفی خدمات درمانی در استان کرمانشاه به بیماران خارجی، تحویل بیماران به مراکز درمانی و عودت آنان به کشورهای مبدا نیز انجام شده است
  • گروه خبری : آخرین اخبار,ویژه دانشگاه ها
  • کد خبر : 187054
کلمات کلیدی