• 98/08/22 - 13:57
  • 68
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت عنوان کرد:

تاکید بر نقش اطلاع رسانی در اجرای موفقیت آمیز برنامه‌ های قرآنی دانشگاه‌های علوم پزشکی

رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه وزارت بهداشت در حوزه فرهنگی و فعالیت‌های قرآنی جزو وزارتخانه‌های فعال کشور است، از معاونت فرهنگی دانشگاه های علوم پزشکی خواست تا در اطلاع رسانی برنامه های قرآن و عترت، اهتمام ویژه داشته باشند.

به گزارش وبدا، دکتر محمدمهدی بحرالعلوم، ظهر امروز با حضور در سالن شهید رجایی دانشگاه علوم پزشکی خراسان‌شمالی در جمع مسئولین و فعالان فرهنگی و قرآنی، اظهار کرد: اطلاع رسانی و تفهیم مفاهیم قرآنی به دانشجویان اهمیت ویژه ای دارد.

دکتر بحرالعلوم پس از اطلاع یافتن از اجرای برنامه های قرآنی معاونت فرهنگی در بیمارستان های خراسان شمالی، گفت: شیوه اجرایی این طرح به وزارتخانه ارسال شود تا طرح تلاوت قرآن در بیمارستان ها، به عنوان طرح بومی خراسان شمالی، در سراسر بیمارستان های کشور اجرا شود.

وی با بیان اینکه در بسیاری از وزارتخانه‌ ها به دلیل کمبود بودجه، برنامه های فرهنگی تعطیل و یا کمرنگ اجرا می شود، اضافه کرد: جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت در سال های 96 و 97، به عنوان برترین جشنواره میان دستگاه های اجرایی معرفی شد.

رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت ادامه داد: امروز آمار ثبت نام کنندگان و مخاطبان سایت از 17 هزار نفر به 70 هزار نفر افزایش پیدا کرده که این فعالیت ها در حوزه قرآن جای قدردانی دارد.

بحرالعلوم هدف از فعالیت های قرآنی را توجه به قرآن و درک و عمل به دستورات آن عنوان کرد و گفت: همگی باید مراقب باشیم که قرآنی زندگی کنیم، فرا رسیدن مناسبت های مختلف مانند ماه رمضان و هفته قرآن و عترت، بهانه و یک تلنگر است.302/116

  • گروه خبری : آخرین اخبار,ویژه دانشگاه ها,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 196964
کلمات کلیدی