• 97/10/26 - 10:12
  • 20
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
مدير گروه فناوري نوين و ریيس مركز رشد فناوري هاي دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی اعلام کرد:

تاکید و پیگیری دانشگاه برای راه اندازی رشته نانوفناوري پزشكي

دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با توجه به پتانسيل بالا در زمينه هایی مانند گياهان دارويي و پتروشيمي؛ پیگیر راه اندازی رشته نانوفناوري پزشكي به منظور کمک به اقتصاد دانش بنيان در استان و كشور می باشد.

به گزارش وبدا، مدير گروه فناوري نوين و ریيس مركز رشد فناوري هاي دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با بيان اين كه رشته نانو فناوري پزشكي در حقيقت كاربرد علم نانو در علوم پزشكي است، گفت: نانوفناوری در ایران و جهان جايگاه ويژه اي دارد.

دكتر امير اماني افزود: كشور ما از نظر توليد علم نانو فناوري در جايگاه چهارم در دنیا قرار دارد و خوشبختانه از نظر فناوري و تبديل علم به ثروت در سال هاي اخير گام هاي مؤثري در این بخش برداشته شده است.

وي از وجود ٣ هزار و ٣٣٨ شركت دانش بنيان تأييد شده در كشور خبر داد و تصريح كرد:  ١٢٧ هزار شغل در شركت هاي دانش بنيان تا پايان سال ٩٦ ايجاد شده و درآمد شركت هاي دانش بنيان در اين مدت ٣٣٠ هزار ميليارد ريال بوده است.

مدير گروه فناوري نوين و ریيس مركز رشد فناوري هاي دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی اظهار داشت: در حال حاضر ٧ دانشگاه در كشور در حال پذيرش دانشجو در رشته نانوفناوري پزشكي در مقطع كارشناسي ارشد هستند و اميدواريم دانشگاه علوم پزشكي خراسان شمالي هشتمين دانشگاه در اين زمينه باشد.

وي عنوان كرد: این دانشگاه به دنبال كسب مجوزهاي لازم براي جذب دانشجوي كارشناسي ارشد در رشته نانو فناوري پزشكي است تا این دانشجويان بتوانند در كنار دانشجويان رشته زيست فناوري پزشكي كه در دانشگاه در حال تحصيل هستند، مشكلات مختلف بهداشت و درمان در استان را مرتفع كرده و همچنين به اقتصاد دانش بنيان در استان و كشور كمك كنند.
دكتر اماني همچنين عنوان كرد: در حال حاضر نيروهاي هيات علمي و آزمايشگاه تحقيقاتي خوبي براي اين رشته فراهم شده است و با همكاري و پيگيري هاي خوب دانشگاه اميدواريم در مهر ماه ٩٨ پذيرش دانشجو در اين رشته را داشته باشيم.

به گفته مدير گروه فناوري نوين و ریيس مركز رشد فناوري هاي دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی، استان خراسان شمالي با توجه به پتانسيل و ظرفيت هاي بالا كه در زمينه هایی مانند گياهان دارويي و پتروشيمي دارد، مي تواند با وجود رشته نانوفناوري پزشكي در جهت استفاده بهينه از گياهان دارويي و فراورده هاي طبيعي گام بردارد.
 
وي اظهار داشت: در حال حاضر چند فراورده نانو در بازار دارويي کشور وجود دارد به عنوان مثال نانوداروی سینادوکسوزوم که تولید محققین داخل کشور نیز هست برای درمان انواعی از سرطان به کار می رود و در مقايسه با داروهاي معمولي عوارض جانبي كمتر و كارآيي بهتري دارد.

دکتر امانی تصريح كرد: نانوتكنولوژي علاوه بر پزشكي در حوزه هايي نظير راه و ساختمان، الكترونيك و بسياري از زمينه هاي ديگر نيز وارد شده و با توجه به جايگاه IT در استان مي تواند براي محققان و دیگر گروه ها در استان مفيد و مؤثر واقع شود.302/115

  • گروه خبری : آخرین اخبار,ویژه دانشگاه ها
  • کد خبر : 185847
کلمات کلیدی