• 98/03/05 - 11:46
  • 38
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
معاون درمان دانشگاه علوم پزشكي بابل خبر داد:

تحویل دومین دستگاه آنژیوگرافی پیشرفته به بیمارستان آیت الله روحانی(ره) بابل

معاون درمان دانشگاه از تحویل دومین دستگاه آنژیوگرافی بیمارستان آیت الله روحانی(ره) خبر داد.
 
 
به گزارش وبدا، دکتر سيدمصطفي قاسم زاده درخصوص اين مطلب افزود: در آستانه یازدهمین سالروز افتتاح بیمارستان آیت الله روحانی(ره) بابل این افتخار را داریم که اعلام کنیم دستگاه آنژیوگرافی دوم دانشگاه علوم پزشکی بابل که مبتنی بر جدیدترین فناوري هاي روز جهان است، با پیگیری های مسؤلین دانشگاه به بابل رسید و تحویل بیمارستان آیت الله روحانی شد.
 
وی با اشاره به اینکه این دستگاه ساخت کمپانی معتبر زیمنس معتبرین سازنده‌ تکنولوژی‌های تصویربرداری دنیاست، بیان كرد: این دستگاه یکی از معدود دستگاه هاي وارد شده به کشور است و قابلیت تصویربرداری و اقدامات تهاجمی عروق قلبی و غیر قلبي را داراست.
 
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بابل ادامه داد: راه‌اندازی این دستگاه برای پزشکان حوزه‌ قلب و عروق و نیز پزشکان حوزه‌های غیر قلبي مانند جراحی عروق و عروق مغزی از قابلیت‌های دقیق و بالایی برخوردار است.
 
دکتر قاسم زاده با اشاره به اینکه بیمارستان آیت الله روحانی(ره) بابل که به‌ عنوان بزرگترین بیمارستان شمال کشور با بهره‌گیری از به‌روزآمدترین وسایل و امکانات در حال ارائه خدمت به مردم مازندران است، گفت: با نگاهی کوتاه به آمار خدمات ارزنده این بیمارستان در ۱۱ سال گذشته مشخص می‌شود که این مرکز همچون نگینی گرانبها مایه افتخار دانشگاه علوم پزشکی بابل و شمال کشور است. 
 
وی افزود: این بیمارستان دارای 12 بخش بستری، 16 اتاق عمل، 511 تخت مصوب با بخش‌های ویژه شامل 16 تخت ICU داخلی، هشت تخت ICU جراحی، بیست تخت CCU ، NICU با 16 تخت، 10 تخت ICU جراحی قلب، دو اتاق عمل جراحی قلب و بخش فوق تخصصی قلب اطفال شامل تخت‌های CCU و بستری به همراه پاراکلینگ‌های مجهز شامل اندوسکوپی، فیزیوتراپی، آزمایشگاه، رادیولوژی، پاتولوژی، MRI ، سی‌تی اسکن و درمانگاه‌های تخصصی و فوق تخصصی است. 
 
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بابل با بیان اینکه بیمارستان دارای بخش آنژیوگرافی و جراحی قلب باز با دو اتاق عمل اختصاصی و بخش فوق تخصصی قلب اطفال است، تصریح کرد: جراحی ‎ های منحصر به فرد قلبی و پذیرش بیماران قلب اطفال از استان‌های مجاور و ارائه خدمت در این مرکز صورت می گیرد. 
 
دکتر قاسم زاده گفت: براساس دستورالعمل وزارت بهداشت به دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور و با توجه به اهیمت سکته حاد قلبی، اجرای طرح ۲۴۷ ویژه ارائه خدمات درمانی به بیماران قلبی دچار سکته‌های حاد قلبی در این بیمارستان از مهرماه ۱۳۹۴ در این بیمارستان شروع شده است و تاکنون حدود ۷۰۰ بیمار از خدمات این طرح بهره‌مند شدند.
 
وی گفت: این بیماران افرادی بوده اند که در کمتر از دو ساعت از حمله قلبی شان به این مرکز گذشته و با انجام فوری آنژیوگرافی و آنژیو پلاستی اولیه (Primg PCI) از سکته قلبی آن‌ها جلوگیری شده است
 
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بابل اظهار داشت: طرح "۲۴۷" بیانگر ارائه خدمات در ۲۴ ساعت شبانه‌روز و در ۷ روز هفته توسط مختصصان مقیم بیمارستان است.
 
وی افزود: براساس این طرح، بیمار در کوتاه‌ترین زمان بعد از ورود به اورژانس بیمارستان به اتاق عمل آنژیوگرافی منتقل شده و با انجام کار‌های تخصصی در سریع‌ترین زمان ممکن رگ مسدود شده باز می‌شود.
  • گروه خبری : آخرین اخبار,ویژه دانشگاه ها
  • کد خبر : 190909
کلمات کلیدی