• 97/11/11 - 12:07
  • 20
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه

تعداد مراجعین به درمانگاهای شهید مطهری و امام رضا (ع) شیراز به یک میلیون نفر رسید /تجلیل نمادین از کودک ۹ ساله لامردی به عنوان مراجعه کننده نفر یک‌میلیونم ...

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز از کودک 9 ساله لامردی همزمان با روز تولدش به عنوان مراجعه کننده نفر یک میلیونم به درمانگاه های شهید مطهری و امام رضا(ع) تجلیل کرد.


به گزارش وبدا، در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، نشست ستاد سیاستگذاری تحول سلامت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با معرفی و تجلیل از مراجعه کننده نفر یک میلیون به درمانگاه های شهید مطهری و امام رضا(ع) برگزار شد.

این دو درمانگاه ماهانه به حدود 100 هزار مراجعه کننده خدمات رسانی می کنند به نحوی که از ابتدای سال تاکنون یک میلیون مراجعه کننده در این دو درمانگاه خدمات رسانی شدند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز و اعضای ستاد سیاستگذاری تحول سلامت دانشگاه در این نشست زحمات و خدمات بی شائبه اساتید و پزشکان این دو درمانگاه را ارج نهادند.

همچنین ابراهیم رضایی، کودک ۹ ساله لامردی که سال ها از بیماری کبدی رنج می برد، به همراه خانواده اش میهمان ویژه این نشست بود.

در این نشست این کودک 9 ساله همزمان با روز تولدش و به عنوان مراجعه کننده نفر یک میلیون به این دو درمانگاه توسط دکتر علی بهادر، رییس دانشگاه و اعضای این ستاد مورد تجلیل و قدردانی قرار گرفت.

این کودک که به گفته پدرش از سه ماهگی، مشکل کبدی او تشخیص داده شده و در طی این سال ها خانواده او همواره درگیر مداوای بیماریش بوده اند، امسال تولدی متفاوت تر از هر سال داشت.

دکتر «علی بهادر» رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز این اتفاق را به فال نیک گرفت و با آرزوی سلامتی برای این کودک، ویزیت رایگان این کودک به مدت یک سال در درمانگاه ها و مراکز زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز، همچنین مساعدت نسبت به انجام پیوند کبد را به «ابراهیم» هدیه داد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز با ابراز خرسندی از این اقدام ویژه، گفت: دانشگاه علوم پزشکی شیراز تمام تلاش خود را به کار بسته تا با حضور اساتید جوان و حفظ اساتید تمام وقت در بیمارستان ها و مراکز درمانی دولتی استان، خدمات رسانی به مردم و مراجعان را نسبت به گذشته توسعه بخشد.

دکتر عبدالخالق کشاورزی با اشاره به مراجعه حدود 100 هزار نفر در ماه به درمانگاه های شهید مطهری و امام رضا(ع) که بر اساس گزارش سامانه، به یک میلیون مراجعه کننده رسیده است، هدف از این تجلیل را اقدامی نمادین برای پاسداشت تلاش اساتید و دست اندرکاران حوزه سلامت، برای ارائه خدمت به این حجم از مراجعه در مدت کمتر از یک سال عنوان کرد.

وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی شیراز عزم خود را جزم کرده تا با شتاب بیشتری این روند را توسعه دهد، افزود: از سویی این اقدام، گزارشی مستند از این چرخه گسترده خدمات و وضعیت موجود است.

دکتر کشاورزی یکی از سیاست های دانشگاه را عملکرد شفاف در حوزه خدمات رسانی به مردم، بدون درگیر شدن با برخی جنجال ها برشمرد و ادامه داد: بر همین اساس، آمار خدمات و تلاش های مجموعه اساتید و پزشکان دو درمانگاه شهید مطهری و امام رضا(ع) به این واسطه به مردم اعلام شد و جا دارد تلاش های آنان را مورد تقدیر قرار دهیم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه کمتر از ۱۰ درصد اساتید، بر اساس آئین نامه ابلاغی به دانشگاه؛ تنها در نوبت عصر، در خارج از سیستم دولتی پذیرای مراجعان هستند، گفت: با قاطعیت اعلام می کنم که این اساتید در نوبت صبح، همچون گذشته، در بیمارستان ها و مراکز درمانی، عضو سیستم دولتی هستند تا خللی در امر ارائه خدمت به مراجعان ایجاد نشود و فارس همچون گذشته، ملجا بیماران مراجعه کننده از سراسر کشور است.

وی توضیح داد: هم اکنون همکاری اساتید با سیستم دولتی به نحوی است که به دلیل تعداد بالای اساتید، مطب های درمانگاه های دولتی به صورت نوبت بندی در اختیار آنان قرار می گیرد.

دکتر کشاورزی یادآور شد: با وجود واجد شرایط بودن ۱۵۰ نفر دیگر از اساتید برای فعالیت در بخش خصوصی بر اساس آئین نامه ابلاغی؛ با تلاش ها و حمایت های مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز، تنها شاهد خروج عده اندکی از این افراد بوده و اکثریت آنان همچنان همکاری خود را به صورت تمام وقت با مجموعه دانشگاه ادامه می دهند.

  • گروه خبری : آخرین اخبار,ویژه دانشگاه ها
  • کد خبر : 186420
کلمات کلیدی