• 97/11/14 - 09:30
  • 19
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

تقدير از برنامه آموزش ایستگاهی مدیران دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالي به عنوان تجربه نوین و برتر كشوري

 
برنامه آموزش به روش ایستگاهی مدیران دانشگاه علوم پزشکی استان به عنوان تجربه نوین و برتر در بین تمام دستگاه های اجرایی کشور انتخاب و تقدير شد.
 
به گزارش وبدا، در ششمین کنفرانس ملی آموزش و توسعه سرمايه انسانی ايران که با رویکردهاي نوین آموزش و توسعه رهبران و مدیران در سازمان های ایرانی در مرکز همایش های بین المللی رازی برگزار شد، برنامه آموزش مدیران به روش ایستگاهی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی به عنوان تجربه نوین و برتر در بین دستگاه های اجرایی کشور انتخاب و لوح تقدیر همايش و تجربه نوين و برتر كشوري به این دانشگاه اهدا شد.
 
مدیر توسعه سازمان و منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با اشاره به اینکه دوره های آموزشی با عناوین «آشنایی با آیین نامه اداری و استخدامی کارکنان غیر هیات علمی» و «حقوق شهروندی در نظام اداری» برای نخستین بار به روش ایستگاهی در این دانشگاه برگزار شد، گفت: روش ایستگاهی یکی از روش های نوین آموزشی است که باعث تغییر در نحوه اجرای دوره های آموزشی از شیوه سخنرانی و ارتباط یک طرفه به شیوه آموزش چهره به چهره و دوطرفه شده است. این شیوه برگرفته از روش آموزش osce می باشد که به منظور آزمون مهارت های بالینی دانشجویان رشته های پزشکی و پیراپزشکی به کار می رود.
 
دکتر  محمد شاکری با اشاره به اینکه استفاده از این روش رضایتمندی ۹۵ درصدی مخاطبین را در برداشته است، تصریح کرد: در روش آموزش ایستگاهی تعداد ۱۰ ایستگاه با توجه به سرفصل های عناوین دوره ها در نظر گرفته شد و فراگیران در گروه های ۴ نفره در هر ایستگاه به مدت 20 دقیقه و درمجموع 200 دقیقه مباحث آموزشی را به صورت چهره به چهره از اساتید و ارائه دهندگان دریافت کردند.
 
وی خاطرنشان کرد: در شروع برنامه جلسه ای جهت تبیین شیوه اجرا برای فراگیران برگزار و پیش آزمون و پس آزمون به منظور سنجش یادگیری انجام شد.302/116
  • گروه خبری : آخرین اخبار,ویژه دانشگاه ها
  • کد خبر : 186586
کلمات کلیدی