• 98/07/21 - 11:08
  • 160
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان عنوان کرد:

توزیع 32 هزار تراکت آموزشی بهداشتی ویژه زائرین در مرز شلمچه

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان از توزیع 32 هزار تراکت آموزشی بهداشتی بین زوار اربعین حسینی در مرز شلمچه تا امروز خبر داد.

 به گزارش وبدا، دکتر آرش یلالی، معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان اظهار داشت: تعداد موکب‌ها، ایستگاه‌های صلواتی، مراکز و اماکن بین‌راهی، محل‌های اسکان زائران و مراکز پخت جمعی غذای زائرین تحت پوشش در مرز شلمچه 319 واحد هستند.

 وی با بیان اینکه تعداد بازدیدهای انجام‌شده از اماکن یادشده 1991 مورد بوده است، افزود: تعداد جلسات آموزشي با متصدیان و کارگران مراکز و اماکن بین‌راهی و محل اسکان زائرین 868 جلسه بوده است و در این دوره‌های آموزشی تعداد 4هزار و 158 نفر خادم آموزش دیده‌اند.

 

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان با اعلام این خبر که تعداد متصدیان و کارگران مراکز و اماکن آموزش داده شده 2هزار و 983 نفر بوده است، افزود: تعداد منابع تامین آب و مخازن ذخیره آب شرب تحت پوشش 148 منبع است و تا امروز کلرسنجی یکهزار و 567 مورد بوده است.

 وی تعداد موارد نمونه‌برداري میکروبی آب در مرز شلمچه تا امروز را 75 مورد عنوان کرد و گفت:حجم آب گندزدایی شده(متر مکعب) 1828 مترمکعب بوده و سنجش و کنترل مواد غذایی با دستگاه‌های پرتابل نیز در این نقطه مرزی 483 مورد بوده است.

 دکتر یلالی تعداد موارد بازدید از تأسیسات رفاهی و سرویس‌های بهداشتی(حمام/توالت/استراحتگاه) را  3هزار و 536 عنوان کرد وگفت: 598 نفر نیز خدمات مامایی را دریافت کرده‌اند که 213 زن عارضه دار در همین بازه زمانی درمان شدند.

 وی مادران باردار عارضه‌دار درمان شده در مرز شلمچه را 15 نفر عنوان کرد و افزود: تا روز گذشته تعداد افراد آموزش داده شده به صورت فردی و گروهی بیش از 75 هزار نفر بودند.

دکتر یلالی با اشاره به این مهم که 32هزار تراکت آموزشی مکتوب بین زوار اربعین حسینی توزیع شده است، بیان کرد: تعداد علائم شناسایی‌شده بیماری‌های سندرمیک در بدو ورود 330 مورد شامل تب طول کشیده، آنفلوانزای فصلی، تب و راش‌های پوستی، اسهال حاد آبکی و مسمومیت غذایی بوده که از این تعداد 204 مورد نمونه‌گیری انجام شده است.

 وی اظهار داشت: روزانه در 2 شیفت 12 ساعته 60 نفر کارشناس در رشته‌های پیشگیری و مبارزه با بیماری‌ها، بهداشت محیط، بهداشت خانواده، بهداشت روان و بهداشت دهان و دندان در حال ارائه خدمت به زائرین اربعین حسینی در شلمچه هستند.302/148

  • گروه خبری : آخرین اخبار,ویژه دانشگاه ها
  • کد خبر : 195969
کلمات کلیدی