• 98/09/12 - 13:20
  • 104
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه

توسعه همکاری صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور با دانشگاه علوم پزشکی شیراز

نشست توسعه همکاری صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور با دانشگاه علوم پزشکی شیراز در مجتمع ولایت برگزار شد.

به گزارش وبدا، رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این نشست با بیان چگونگی استفاده از صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور گفت: پژوهشگران با پروپزال های خود می توانند تحت حمایت این صندوق قرار بگیرند.
 
دکتر علی بهادر افزود: در دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز باید فرصت استفاده از این صندوق پیش بیاید تا پژوهشگران بتوانند برای انجام فعالیت های پژوهشی از آن استفاده کنند.

وی با بیان این که مسیر پژوهش باید به رفع مسایل موجود و رسیدن راهکارهایی برای ارتقا و پیشرفت کشور منتهی شود، درخصوص نحوه داوری و انتخاب طرح های پژوهشی پیشنهاداتی ارایه داد.

رییس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور نیز گفت: این صندوق از سال ۸۲ با رویکرد حمایت از پژوهش های کیفیتی و ایجاد بسترهایی که به این مهم منجر می شود، تاسیس شد.
 
دکتر ایمان افتخاری افزود: تنوع، کیفیت، تعادل، تکثر، هدف گرایی و آمایش پژوهش از رویکردهای حمایتی جدید صندوق به شمار می رود.

وی در خصوص برنامه های حمایتی فعال در صندوق، مقایسه آمار طرح های پژوهشی صندوق، روند بررسی درخواست ها در صندوق، کارگروه های فعال در صندوق، توضیحاتی ارایه داد.

طرح های پژوهشی، آمایش طرح های پژوهشی، طرح های پژوهشی مستقل در دانشگاه های استان فارس، برنامه های حمایتی جدید و راهبردی صندوق، توسعه برنامه های پسادکتری و فعالیت های بین المللی، از دیگر موارد ارایه شده دکتر افتخاری در این نشست بود.


معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این نشست گفت: این صندوق از پژوهشگران در سطوح گرنت های معمولی، پژوهش های معمولی، پایان نامه و پسادکتری حمایت می کند.
 
دکتر «یونس قاسمی» با اشاره به اهمیت صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور افزود: با توجه به میزان بالای گرنت های درخواستی از صندوق، پژوهش های با کیفیت بالا، منجر به چاپ مقالات با کیفیت بهتر می شود، همچنین پژوهشگران با جذب این گرنت ها می توانند فعالیت های پژوهشی انجام دهند تا در آینده به صورت کارهای فناوری در آید.

وی ابراز امیدواری کرد تا با حضور رییس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور در شیراز، پژوهشگران، اعضای هیات علمی و اعضای کادر پژوهشی در دانشگاه های شیراز، علوم پزشکی و صنعتی شیراز، برای استفاده از این صندوق تشویق شوند.

دکتر قاسمی اضافه کرد: لازم است پژوهشگران با تهیه پروپزال های کارآمد، از این فرصت استفاده کنند و از این صندوق کمک بگیرند، زیرا با این گرنت، پژوهش های بهتر و با کیفیت تری انجام می شود.
 
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه تهیه مقالات با کیفیت را زمینه ساز فعالیت کارآمد دانست و گفت: باید برای پژوهش های بنیادی هزینه شود، دانشگاه های بزرگ دنیا، مقالات خوب و با کیفیت بالا ارایه دادند.

دکتر قاسمی با اشاره به نقش تهیه و انتشار مقالات با کیفیت در توسعه ارتباطات بین المللی، حمایت معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه را از پژوهشگران اعلام کرد.

گفتنی است این نشست با حضور دکتر «ایمان افتخاری» رییس و دکتر «سید هادی میررکنی» معاون اجرایی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور، دکتر «علی بهادر» رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «یونس قاسمی» معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه، جمعی از روسای مراکز تحقیقاتی، مراکز رشد، اعضای هیات علمی و پژوهشگران دانشگاه برگزار شد./126/205

  • گروه خبری : آخرین اخبار,ویژه دانشگاه ها
  • کد خبر : 197510
کلمات کلیدی